معرفی ۷ تصفیه خانه و بیمارستان و ۶ شهردار استان کهگیلویه و بویراحمد به مراجع قضایی

مهر 24, 1400
36 بازدید

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴ تصفیه خانه ۳ بیمارستان ۶ شهردار و ۱۶دهیار به مراجع قضایی معرفی شدند. سید اسد الله هاشمی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست در راستای قوانین و مقررات زیست محیطی  و  وظایف ذاتی خود بطور مستمر و فصلی از […]

معرفی ۷ تصفیه خانه و بیمارستان و ۶ شهردار استان کهگیلویه و بویراحمد به مراجع قضایی

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴ تصفیه خانه ۳ بیمارستان ۶ شهردار و ۱۶دهیار به مراجع قضایی معرفی شدند.

سید اسد الله هاشمی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست در راستای قوانین و مقررات زیست محیطی  و  وظایف ذاتی خود بطور مستمر و فصلی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان بازدید و نسبت به بررسی آلودگی احتمالی آنها اقداماتی را انجام داده است .

وی اظهارکرد: مطابق با قانون، پس از بازدید در صورت آلودگی، برای  صنعت مربوطه اخطاریه زیست محیطی مدت دار صادر می شود ، چنانچه پس از فرجه تعیین شده ، برای رفع آلودگی اقدامی ننماید مسئول یا مالک آن صنعت به مراجع قضایی معرفی خواهد شد .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: براساس ارزیابی عملکرد سال ۹۹ در شاخص های اختصاصی و عمومی محیط زیست با کسب امتیاز ۱۰۰۰بعنوان دستگاه برتر  در استان معرفی و مورد تشویق قرار گرفت که در همین راستا در حوزه نظارات و پایش کلیه صنایع استان بصورت مستمر و دوره ای مورد بازدید و پایش قرار گرفتند .

هاشمی تصریح کرد: در۶ ماهه نخست سال جاری ۴ تصفیه خانه بدلیل عدم تصفیه مناسب فاضلاب و عدم رعایت استانداردها پس از اخطاریه های صادره و رفع نکردن آلودگی ها به مراجع قضایی معرفی شدند .

وی ادامه داد: در ارتباط با پسماند ، پساب و آلودگی صنایع ، یک  شهردار بدلیل عدم دفن و دفع اصولی پسماندهای تولیدی ، شهرداردیگر بدلیل پساب  کشتارگاه ، شهردار دیگری  بدلیل پساب کارخانه تولیدی شن و ماسه و شهردار دیگری بدلیل رعایت نکردن استانداردهای زیست محیطی و ایجاد آلودگی، علاوه بر معرفی بعنوان صنایع آلاینده به مراجع قضایی نیز معرفی شدند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نظارت بر پسماندهای پزشکی، صنعتی و ویژه عنوان کرد: در این راستا ۷ شهردار ۱۶ دهیار بعلت انباشت و رها سازی پسماند در معابر به مراجع قضایی معرفی شدند .

هاشمی اظهارکرد: در راستای نظارت و پایش پسماندها و پساب تولیدی مراکز بیمارستانی بهداشتی و درمانی نیز ۳ بیمارستان بدلیل عدم رعایت مسائل زیست محیطی و ایجاد آلودگی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به نقل از روابط عمومی محیط زیست استنان کهگیلویه و بویراحمد، وی بیان کرد: به پزشکان هشدار می دهیم در راستای مدیریت پسماند چنانچه مسائل زیست محیطی در مطب ها رعایت نگردد  در گام بعدی پزشکان متخلف را به مراجع قضایی معرفی خواهیم کرد.

منبع: ايسنا