معرفی کولر سلولزی نیرو تهویه البرز و نحوه عملکرد آن

معرفی کولر سلولزی نیرو تهویه البرز و نحوه عملکرد آن
خرداد 5, 1403
21 بازدید

  کولر سلولزی پلیمری نیرو تهویه البرز به عنوان نسل جدید کولرهای آبی روانه بازار گردیده که به سبب قابلیت ها و مزایای خود با استقبال مشتریان رو به رو شده است. این کولرها می توانند دمای مناسب را در انواع محیط ها به خصوص مناطق گرمسیری حفظ کنند. ما در شرکت کارنوتک بر آنیم […]

 

کولر سلولزی پلیمری نیرو تهویه البرز به عنوان نسل جدید کولرهای آبی روانه بازار گردیده که به سبب قابلیت ها و مزایای خود با استقبال مشتریان رو به رو شده است. این کولرها می توانند دمای مناسب را در انواع محیط ها به خصوص مناطق گرمسیری حفظ کنند. ما در شرکت کارنوتک بر آنیم که مزایا و قابلیت های کولرها و معرفی انواع آن را بررسی کنیم.

 

کولر سلولزی

 

مقدمه 

امروزه کولرهای سلولزی علاوه بر استفاده در منازل در صنعت نیز مورد استفاده قرار می گیرند. کولر البرز به عنوان یک وسیله سرمایشی در فصول گرم سال علی الخصوص در مناطق گرمسیری بسیار مناسب و کاربردی است. کولرهای آبی را می توان نسل جدیدی از کولرهای آبی معرفی کرد که همچون کولرهای آبی قدیمی دارای سختی های متعدد نیستند و با آن ها دارای تفاوت هایی می باشند. استفاده از پدهای سلولزی به جای پوشال از جمله تفاوت های میان کولرهای سلولزی و آبی قدیمی است. این نوع پدها دارای دوام بالاتر و میزان استهلاک کمتری می باشد. کولرهای سلولزی شما را از تعویض سالانه پوشال ها معاف می سازد. استفاده راحت و بی دردسر از نقطه قوت کولر سلولزی پلیمری تلقی می شود. بدنه نسل جدید کولر سلولزی نیرو تهویه البرز از پلیمر آنتی uv ساخته شده است. پلیمر آنتی uv از مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و اثرات آن همچون شکستگی و یا پوسیدگی برخوردار است. 


کولر سلولزی نیرو تهویه البرز

 

 

معرفی انواع کولر سلولزی نیرو تهویه البرز

انواع کولر سلولزی پلیمری البرز در سه دسته ی اصلی کولرهای پرتابل، ۱۵هزار و ۱۸هزار قرار دارد. کولرهای ۱۵ و ۱۸ هزار نیز هر یک در انواع بالازن، رو به رو زن و پایین زن طبقه بندی شده اند. در ادامه مطلب به بررسی تفاوت های میان این سه نوع می پردازیم. بدنه این کولر البرز از پلیمر ساخته شده که کاهش وزن و افزایش مقاومت کولر در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون از تاثیرات چشمگیر آن می باشد.

کولر سلولزی از پد سلولزی، پمپ تخلیه آب، فن آکسیال و فلوتر سطح آب تشکیل شده است. مرغوبیت و کیفیت بالای پدهای سلولزی میزان جذب بالای آب را در پدها افزایش داده که تاثیر ویژه ای در میزان خنک کنندگی کولر خواهد گذاشت. پدهای سلولزی بر خلاف پوشال نیازی به تعویض سالانه ندارند. عملکرد فن آکسیال کولر سلولزی هم به صورت دمنده و هم مکنده انجام می شود و تنظیم آن با توجه به کارکرد دلخواه صورت می گیرد. استفاده از کولر به عنوان هواکش یا یک هود قوی از نقطه قوت و تمایز آن با دیگر انواع کولرها تلقی می شود.


کولر سلولزی رو به رو زن

 

کولرهای ۱۵ هزار نیرو تهویه البرز

کولرهای ۱۵ هزار نیرو تهویه البرز به عنوان دسته ی دوم کولر سلولزی محسوب می شود. این دسته نیز دارای ۳ محصول با ظرفیت ۱۵ هزار است. این محصولات دارای سه حالت بالازن، رو به رو زن و پایین زن می باشند. مدل ۱۵ هزار کولرهای سلولزی را می توان اولین کولر سلولزی پلیمری البرز تولید شده در ایران معرفی کرد. در ساخت این مدل طراحی خاص و منحصر به فردی به کار رفته است که دارای مصارف خانگی و صنعتی متعددی است. بدنه ی پلیمری این نوع کولر سبب گردیده که وزن کولر به طرز چشمگیری کاهش یابد و شاهد مقاومت بالای آن در برابر تابش مستقیم نور خورشید و شرایط جوی مختلف باشیم. کیفیت بالای پدها میزان خنک کنندگی کولر را افزایش می دهد. همچنین پدهای سلولزی نسبت به تعویض سالانه معاف هستند.

کولر سلولزی مدل ۱۵ هزار دارای پمپ تخلیه آب است که سبب عملکرد اتوماتیک تخلیه آب کولر خواهد شد. فن آکسیال و اینورتر موجود در این کولر عملکردهای دمش و مکش را برای این مدل فراهم می سازند که مصرف کننده با توجه به نیاز خود قادر به استفاده از یکی از این دو عملکرد خواهد بود. همچنین از دیگر قابلیت های مدل ۱۵ هزار کولر سلولزی می توان به طراحی آن در ۵۰ دور اشاره کرد که امکان تنظیم دور دستگاه با توجه به شرایط جوی کشور و محل مورد استفاده وجود دارد.

 

 

کولرهای ۱۸هزار نیرو تهویه البرز

کولرهای ۱۸هزار نیرو تهویه البرز همچون دو دسته کولر سلولزی پیشین در حالت های بالازن، پایین زن و رو به رو زن وجود دارند. کولرهای ۱۸هزار و ۱۵هزار از لحاظ قدرت موتور و تعداد پره های آن با یکدیگر متفاوت هستند. 

قطعات مکانیکی موجود در کولرهای ۱۸هزار نظیر: پولی، تسمه، محفظه حلزونی و یاتاقان حذف شده است. از این رو، این نوع کولرها از جهت عدم نیاز به سرویس و نگهداری به عنوان یکی از کولرهای برتر معرفی می شود. از دیگر نقطه قوت این نوع کولر می توان به بدنه ی پلیمری آن و تاثیر آن در نبود صدا و لرزش در کولر اشاره کرد. کاهش وزن چشمگیری در کولرهای ۱۸هزار دیده می شود؛ چراکه جنس بدنه ی آن از پلیمر است. این بدنه ی پلیمری مقاومت فزاینده ای به کولر در مقابل اثرات تابش نور مستقیم خورشید و شرایط جوی گوناگون می دهد. 

کیفیت بالای سلولز به کار رفته در پد سلولزی عملکرد مناسب آن را موجب می شود. لمینت ضد رسوب به کار رفته در لایه خارجی پد سلولزی، افزایش راندمان و بهره وری بالای آن را به دنبال دارد. پمپ تخلیه در درون کولرهای ۱۸هزار نیرو تهویه البرز تعبیه شده که همین امر استفاده از کولر را در مناطق با سختی آب بالا فراهم می کند. پمپ تخلیه با عملکرد اتوماتیک خود در این مدل کولر به تخلیه آب و آبگیری مجدد آن می پردازد. استفاده از این کولر برای مدت زمان های طولانی به راحتی فراهم است.

 

کولر سلولزی پلیمری

 

 

تفاوت مدل های بالازن، پایین زن و رو به رو زن کولرهای پلیمری سلولزی نیرو تهویه البرز

در توضیحات بالا به انواع مدل های کولرهای ۱۵هزار و ۱۸هزار پرداختیم. به این نتیجه رسیدیم که هر یک از این کولرها دارای مدل های بالازن، پایین زن و رو به رو زن هستند. هر یک از این مدل ها دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

به طور کلی می توان گفت که این مدل های کولر سلولزی جهت قرارگیری بخش خروجی هوا را مشخص می کنند. در واقع مدل های رو به رو زن به کولرهایی گفته می شود که خروجی هوا در دیواره های جانبی قرار گرفته است. موقعیت قرارگیری خروجی هوا در مدل های بالا زن و پایین زن به ترتیب سقف و کف کولر است. این نوع مدل های کولر به منظور نصب راحت کولرها با توجه به موقعیت محل نصب آن ها تولید شده اند. 

کولرهای بالا زن و پایین زن با کولرهای رو به رو زن دارای تفاوت هایی هستند. کولرهای بالا زن و پایین زن در مقایسه با کولرهای رو به رو زن دارای یک پد سلولزی بیشتری هستند؛ همین امر افزایش قدرت سرمایشی آن ها را در پی خواهد داشت. همچنین کولرهای بالا زن و پایین زن در محل قرارگیری تشت ذخیره آب با کولرهای رو به رو زن با یکدیگر تفاوت دارند.

 

مناسبترین نمونه کولر البرز

علت تنوع محصول در کولر های البرز مطابقت آن با نیاز هر مصرف کننده میباشد. چنانچه بتوانیم در محل مورد نظر ترجیحا از کولر بالا زن یا پایین زن استفاده کنیم میتوانیم از یک ضلع خنک کنندگی بیشتر برخوردار باشیم. چنانچه در این خصوص و بررسی بهترین محصول سوال یا ابهامی دارید میتوانید کاتالوگ محصولات را از طریق لینک زیر دریافت نمایید.

دریافت کاتالوگ محصولات

 

مزایای کولر سلولزی

▪︎ کولر سلولزی به فلوتر سطح سنج آب مجهز شده است.

▪︎ کولر سلولزی پلیمری از طول عمر بالایی برخوردار است و بدنه ی آن ها سالم خواهد ماند و در طول زمان پوسیده نخواهد شد.

▪︎ سطح آب تشت کولر روی پنل کولر سلولزی نمایش داده می شود.

▪︎ می توان تشت این کولر را شست و شو داد و آب درون آن را تخلیه کرد.

▪︎ شما می توانید هوادهی کولر را متناسب با فضای موردنظر تنظیم کنید.

▪︎ تکنولوژی SoftStart در کولر سلولزی به کار رفته که همین امر سبب کاهش ۸۵درصدی مصرف انرژی آن خواهد شد.

▪︎ با استفاده از این کولر مانع از انتشار بوی نامطبوع ناشی از آب راکد در کولر خواهید شد.

▪︎ کولر سلولزی پلیمری به سبب استفاده از پلیمر آنتی uv در برابر اشعه uv مقاومت بالایی دارد.

▪︎ می توان فیلتر آنتی باکتریال ساخته شده از کربن را در این کولر نصب کرد.

▪︎ امکان انتخاب سیستم کولر سلولزی از نوع بالا زن و پایین زن با فن محوری آکسیال وجود دارد.

▪︎ می توان زمانبندی کولر البرز را جهت شست و شوی خودکار با توجه به سختی آب تنظیم کرد.

▪︎ کولرهای سلولزی می توانند به عنوان هود برای تخلیه سریع و پاکسازی محیط های آلوده مورد استفاده قرار بگیرند.

▪︎ چهار طرف کولرهای سلولزی دارای شبکه های دربرگیرنده پد سلولزی هستند که خنکی هوا را به میزان حداقل ۴۵درصد افزایش می دهند.

▪︎ عملکرد پمپ آب در صورت پایین بودن سطح آب در کولر سلولزی پلیمری متوقف می شود که این امر مانع از سوختن پمپ می شود.

▪︎ به کارگیری فیلتر توری در مرحله اول این نوع کولرها سبب جذب ذرات درشت و آلوده در محیط می شود که مانع از ورود آن ها به درون محیط خواهد شد.

▪︎ شفت، فولی و تسمه در کولرسلولزی به کار نرفته که همین امر کاهش استهلاک و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر آن را در پی خواهد داشت.

▪︎ میزان سطح تماس آب با هوا در پد سلولزی نسبت به پوشال بیشتر است. از این رو پد سلولزی در کولرهای سلولزی موجب فیلترینگ ثانویه خواهد شد که سبب جریان یافتن هوای کاملاً پاک به درون محیط خواهد شد.