معرفی پیچ و رولپلاک نما ساختمان

معرفی پیچ و رولپلاک نما ساختمان
اردیبهشت 9, 1402
59 بازدید

الو راپل بزرگترین مرجع انجام خدمات پیچ و رولپلاک نما ساختمان در ایران می باشد. پیچ و رولپلاک نما، یک سیستم نمایشی برای ساختمان‌ها است که شامل پیچ و رولپلاک‌های عمودی و افقی است که به کمک آن‌ها، می‌توان نمای بیرونی ساختمان را ساخت. پیچ و رولپلاک‌ها، از جنس فولاد یا آلومینیوم ساخته شده‌اند و در قسمت‌های […]

C:\Users\AMIR\Desktop\image\1212.jpg

الو راپل بزرگترین مرجع انجام خدمات پیچ و رولپلاک نما ساختمان در ایران می باشد.

پیچ و رولپلاک نما، یک سیستم نمایشی برای ساختمان‌ها است که شامل پیچ و رولپلاک‌های عمودی و افقی است که به کمک آن‌ها، می‌توان نمای بیرونی ساختمان را ساخت.

پیچ و رولپلاک‌ها، از جنس فولاد یا آلومینیوم ساخته شده‌اند و در قسمت‌های مختلفی از نمای ساختمان نصب می‌شوند. این سیستم نمایشی به دلیل ظاهر زیبا و مدرنی که دارد، در طراحی ساختمان‌های مختلف به کار می‌رود.

پیچ و رولپلاک‌های عمودی، به عنوان یک فریم برای نصب رولپلاک‌های افقی عمل می‌کنند. رولپلاک‌های افقی، به صورت افقی بر روی پیچ و رولپلاک‌های عمودی نصب می‌شوند و در نهایت، نمای بیرونی ساختمان را تشکیل می‌دهند.

در کل، پیچ و رولپلاک نما یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های نمایشی برای ساختمان‌های مدرن است. این سیستم باعث می‌شود که ساختمان به نظر بسیار زیبا و مدرن بنظر برسد و همچنین عملکرد بسیار خوبی در حفاظت از دیوارهای ساختمان در برابر عوامل جوی دارد.

انواع پیچ و رولپلاک نما ساختمان 

انواع پیچ و رولپلاک نما به شکل زیر هستند:

1- پیچ و رولپلاک نمای تک لایه: در این نوع، رولپلاک‌ها از یک لایه تشکیل شده‌اند و به وسیله پیچ و رولپلاک‌های عمودی نصب می‌شوند. این نوع نمای ساختمان بسیار زیبا و ارزان است.

2- پیچ و رولپلاک نمای دو لایه: در این نوع، رولپلاک‌ها از دو لایه تشکیل شده‌اند و به وسیله پیچ و رولپلاک‌های عمودی و افقی نصب می‌شوند. این نوع نمای ساختمان بسیار زیبا و مقاوم است و برای ساختمان‌های بلند، به خصوص با فشار باد، بسیار مناسب است.

3- پیچ و رولپلاک نمای سه لایه: در این نوع، رولپلاک‌ها از سه لایه تشکیل شده‌اند و به وسیله پیچ و رولپلاک‌های عمودی و افقی نصب می‌شوند. این نوع نمای ساختمان بسیار زیبا و مقاوم است و در برابر فشار باد بسیار مقاوم است.

در هر یک از این انواع پیچ و رولپلاک نما، می‌توان از جنس‌های مختلفی از فلزات مانند فولاد، آلومینیوم و استیل استفاده کرد. همچنین، رنگ‌ها و پوشش‌های مختلفی نیز برای این نوع نماها در دسترس است که می‌توانند ظاهر نمای ساختمان را تغییر دهند.

قیمت پیچ و رولپلاک نما ساختمان 

قیمت پیچ و رولپلاک نما بستگی به موارد زیر دارد:

1- جنس پیچ و رولپلاک نما: استفاده از جنس‌های مختلفی از فلزات مانند فولاد، آلومینیوم و استیل در ساخت پیچ و رولپلاک نما، تفاوت در قیمت آن‌ها را به همراه دارد.

2- نوع پیچ و رولپلاک نما: نوع پیچ و رولپلاک نما و تعداد لایه‌های آن، تفاوت در قیمت آن‌ها را به همراه دارد. پیچ و رولپلاک نمای دو لایه و سه لایه در مقایسه با پیچ و رولپلاک نمای تک لایه، قیمت بیشتری دارند.

3- اندازه ساختمان: اندازه ساختمان نیز تاثیر زیادی در قیمت پیچ و رولپلاک نما دارد. ساختمان‌های بزرگ‌تر، برای نصب پیچ و رولپلاک نما نیاز به تعداد بیشتری از آن‌ها دارند و این باعث افزایش قیمت می‌شود.

4- هزینه نصب: هزینه نصب پیچ و رولپلاک نما نیز بستگی به شرایط محل نصب، ارتفاع ساختمان و دسترسی به ساختمان دارد.

در کل، برای محاسبه قیمت پیچ و رولپلاک نما ساختمان، بهتر است با شرکت‌های تولید کننده و نصب کننده این نوع نماها تماس بگیرید و از آن‌ها پیشنهاد قیمت بگیرید.

روش های نصب پیچ و رولپلاک نما ساختمان 

روش‌های نصب پیچ و رولپلاک نما به توجه به نوع پیچ و رولپلاک و شرایط محیطی ساختمان ممکن است متفاوت باشد. اما در کل، می‌توان به روش‌های زیر اشاره کرد:

1- روش تیرآهنی: در این روش، پیچ‌ها به وسیله‌ی تیرهای فولادی به بتن ساختمان متصل می‌شوند. این روش در ساختمان‌های بتنی استفاده می‌شود.

2- روش رولاب: در این روش، پیچ‌ها به وسیله‌ی نگهدارنده‌های فولادی به ساختمان متصل می‌شوند. این روش در ساختمان‌های فولادی و بتنی استفاده می‌شود.

3- روش کلیپ: در این روش، پیچ‌ها به وسیله‌ی کلیپ‌های فولادی به بتن ساختمان متصل می‌شوند. این روش در ساختمان‌های بتنی استفاده می‌شود.

4- روش توخالی: در این روش، پیچ‌ها به وسیله‌ی توخالی‌های فولادی به بتن ساختمان متصل می‌شوند. این روش در ساختمان‌های بتنی استفاده می‌شود.

در هر روش نصب، از اهمیت بالایی برای ایمنی کارکنان و ساکنین ساختمان باید رعایت شود و بهتر است کارهای نصب توسط تیم‌های حرفه‌ای و با تجربه انجام شود.

 

برچسب‌ها: