معرفی محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا

معرفی محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا
آذر 21, 1402
55 بازدید

با انتخاب محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا می ‌توانید شب بی‌ نظیری را در کنار خانواده و دوستان داشته باشید. یلدا به عنوان یکی از جشن‌ های باستانی ایرانی شناخته می ‌شود که تمامی افراد در این شب جشن می‌ گیرند. شب یلدا با سفره رنگی، دسرهای شیرین، آجیل، انار، سبدهای میوه و […]

محبوب ترین ترکیب های آجیل برای یلدا

با انتخاب محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا می ‌توانید شب بی‌ نظیری را در کنار خانواده و دوستان داشته باشید. یلدا به عنوان یکی از جشن‌ های باستانی ایرانی شناخته می ‌شود که تمامی افراد در این شب جشن می‌ گیرند. شب یلدا با سفره رنگی، دسرهای شیرین، آجیل، انار، سبدهای میوه و خوراکی ‌های دیگر به یاد ماندنی‌تر می‌ شود. آجیل به عنوان یکی از خوراکی ‌های اصلی یلدا برای ایرانی‌ ها است. در گذشته کشاورزان در انتهای فصل پاییز به مناسبت پایان فصل برداشت و همچنین آغاز فصل استراحت، مجلس ساده ‌ای را تدارک می‌ دیدند. کشاورزان از میوه‌ های نگهداری شده و آجیل‌ های تابستان از خودشان در این شب پذیرایی می‌ نمودند. امروزه خرید آجیل برای برپایی جشن یلدا انجام می شود.

معرفی محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا

برخی از محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا که باید آنها را بشناسید و فلسفه وجود آنها در یلدا را بدانید عبارت هستند از :

1. پسته برای سفره ی یلدا

پسته به عنوان یکی از اصلی ‌ترین ترکیبات آجیلی برای یلدا شناخته می ‌شود. این مسئله فرقی نمی ‌کند که در ترکیبات آجیل یلدا از پسته‌ های زعفرانی، پسته‌ های شور یا پسته‌ های خام استفاده کنید. در هر صورت استفاده از پسته در شب یلدا ضروری است. پسته سرشار از ویتامین‌ ها، مواد معدنی، پروتئین ‌ها و … می‌ باشد. خوردن پسته با بالا رفتن ایمنی بدن ارتباط مستقیم خواهد داشت. پسته در اندازه‌ های متفاوتی به فروش می‌ رسد که هر یک از آنها قیمت شان با دیگری فرق می‌ کند. برای آماده سازی آجیل شب یلدا فراموش نکنید که پسته مهمترین و اصلی‌ ترین آجیل می ‌باشد. پسته‌ های شب یلدا باید کیفیت خوبی داشته باشند تا سفره شما جذاب ‌تر گردد.

2. فندق

یکی دیگر از بهترین ترکیبات آجیلی برای یلدا، فندق می‌ باشد. فندق نیز مانند پسته جایگاه مهمی در بین انواع مغزیجات دارد. فندق را در ترکیبات اصلی شب یلدا قرار داده‌ اند. ویتامین ‌ها و پروتئین ‌های زیادی در فندق قرار گرفته ‌اند. استفاده از فندق برای کودکان توصیه خواهد شد. فندق را می‌ توانید به صورت مغز شده یا همراه با پوست برای شب یلدا بخرید.

3. بادام بهترین و محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا

یکی دیگر از بهترین ترکیبات آجیلی برای یلدا، بادام است. اگر بادام در سفره شب یلدا نباشد بدون شک سفره شما ناقص خواهد بود. شما می‌ توانید هر نوع بادامی را برای تکمیل کردن آجیل شب یلدا مورد استفاده قرار دهید. بادام برشته و همچنین بادام دو آتیشه به عنوان پرطرفدارترین بادام‌ هایی شناخته می‌شوند که در شب یلدا مورد استفاده قرار می ‌گیرند. بادام‌ های بوداده شده و بادام خام را شما می ‌توانید در شب یلدا در سفره خود قرار دهید.

4. گردو

یکی دیگر از محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا، گردو است. گردو به عنوان پرخاصیت ‌ترین آجیل شناخته می ‌شود که در تمامی طول سال باید در خانه شما وجود داشته باشد. در شب یلدا خرید گردو توسط افراد افزایش پیدا خواهد کرد. شما می‌ توانید از گردو در آجیل استفاده نمایید. همچنین در باقی خوراکی ‌های شب یلدا مانند کیک، هندوانه، و … این آجیل را قرار می‌ دهند. گردو دارای طبع گرمی است و مصرف آن را در ماه‌ های سرد سال به تمامی افراد توصیه می‌ کنیم. گردوهایی که شما می ‌خواهید برای شب یلدا بخرید در دسته‌ بندی‌ های متفاوتی قرار گرفته ‌اند. برخی از گردوها چرب‌ تر هستند و برخی دیگر از آنها اندازه کوچک ‌تری دارند و میزان چربی ‌شان کمتر می‌ باشد. گردو برای کودکان نیز مزیت زیادی دارد.

5. بادام هندی بهترین و محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا

یکی دیگر از بهترین ترکیبات آجیلی برای یلدا، بادام هندی است. بادام هندی به عنوان بهترین بادام که خواص زیادی دارد در سفره شب یلدا قرار خواهد گرفت. البته بسیاری از افراد این بادام را در سفره خود قرار نمی ‌دهند و تنها بادام‌ های ایرانی را استفاده می‌ کنند. اگر می‌ خواهید سفره شب یلدای شما رنگین ‌تر و جذاب ‌تر شود می‌ توانید بادام هندی را بخرید.

6. تخمه کدو

یکی دیگر از بهترین ترکیبات آجیلی برای یلدا، تخمه کدو است. تخمه کدو در اندازه‌ های متفاوتی به فروش می ‌رسد. هر یک از تخمه ‌های کدو کیفیت متفاوتی دارند و شما زمان خرید این تخمه باید کیفیت آنها را ارزیابی کنید. بسیاری از افراد با خوردن تخمه کدو در شب یلدا لذت بیشتری می ‌برند. در واقع تخمه کدو خواص زیادی دارد و بسیار خوشمزه است. به همین دلیل حتما در سفره شب یلدا این تخمه را قرار می ‌دهند.

7. نخودچی بهترین ترکیبات آجیلی برای یلدا

یکی از مهم‌ ترین و محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا، نخودچی می‌ باشد. نخودچی همراه با کشمش یا شاهدانه مورد استفاده قرار می ‌گیرد. نخودچی ‌هایی که برای شب یلدا به فروش می ‌رسند به صورت خام و نمکی هستند. شما بر اساس ذائقه شخصی خود می ‌توانید یکی از انواع نخودچی ‌ها را انتخاب کرده و خریداری نمایید. نخودچی را باید با کشمش شاهدانه یا گندم ترکیب کنید. دقت داشته باشید که نخودچی نباید درون مغزیجات مانند پسته، بادام، فندق و …. قرار بگیرد.

8. توت خشک

یکی دیگر از بهترین ترکیبات آجیلی برای یلدا، توت خشک می ‌باشد. از توت خشک می ‌توانید شما به عنوان بهترین مکمل غذایی استفاده نمایید. منبع غنی از ریز مغذی ‌ها و ویتامین‌ ها در توت خشک قرار گرفته ‌اند. هر یک از منابعی که در توت خشک وجود دارند موجب بالا رفتن حجم خون تولیدی در بدن خواهند شد. توت خشک دارای آهن و پروتئین زیادی است. مصرف توت خشک به افرادی که دچار کم خونی می ‌شوند و به دنبال چاره هستند توصیه می‌ گردد.

افرادی که برای مصرف کردن توت خشک نگران چاقی می‌ باشند نباید این مسئله برایشان مهم باشد، چرا که توت خشک تاثیری روی اضافه وزن ندارد. توت خشک به انرژی رسانی بدن کمک زیادی خواهد کرد. استفاده از توت خشک در آجیل شب یلدا سفره شما را رنگین ‌تر و زیباتر خواهد کرد. توت خشک در اندازه متفاوت به فروش می ‌رسد. بر همین اساس باید بدانید هر یک از اندازه‌ های توت خشک با قیمت مشخص شده‌ ای به مشتریان ارائه می‌ شوند.

9. کشمش بهترین ترکیبات آجیلی برای یلدا

کشمش یکی از محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا است. انواع کشمش را می ‌توانید برای سفره شب یلدا بخرید. کشمش‌ ها را در دسته‌ بندی‌ های متفاوت مانند کشمش روغنی، سایه خشک و … به فروش می‌ رسانند. کشمش به عنوان یکی از میوه‌ های خوشمزه تابستانی شناخته می ‌شود که پروتئین ‌ها و مواد معدنی زیادی دارد. آنتی اکسیدان ‌هایی که درون کشمش قرار گرفته ‌اند از به وجود آمدن سرطان جلوگیری می‌ کنند. کشمش در شرایط خاص و با استفاده از روش ‌های گوناگون خشک می‌ گردد. هر یک از کشمش ‌ها بر اساس انواع متفاوتی که دارند دارای خواص مشخص شده‌ ای هستند. مصرف کشمش مانع بیماری قند خون می‌ گردد و فیبر آن به سلامت بدن کمک می ‌کند.

خرید آجیل مشکل گشا برای یلدا

بین محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا، انواع آجیل ‌ها را مورد استفاده قرار می‌ دهند. آجیل مشکل گشا به عنوان یکی از بهترین آجیل ‌هایی است که بسیاری از افراد آن را برای شب یلدا خریداری می ‌کنند. آجیل شب یلدا تنها شامل تخمه ‌ها و مغزها نمی ‌شود. میوه‌ های خشک نیز در این آجیل مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در خراسان از میوه‌ هایی که خشک شده‌ اند استفاده زیادی می ‌کنند. در واقع باید بدانید میوه‌ های خشک به عنوان یکی از بهترین ترکیباتی شناخته می‌ شوند که حتما در سفره شب یلدا قرار می‌ گیرند.

آجیل مشکل گشا یکی از بهترین ترکیبات آجیلی برای یلدا است که شما در شب یلدا می‌ توانید از آن استفاده کنید. آجیل مشکل گشا شامل نخودچی، کشمش، پسته، بادام و … می ‌شود. بیشتر آجیل ‌هایی که در بسته‌ بندی‌ های مورد نظر قرار می‌ گیرند تفت داده شده یا شور هستند. در کنار آجیل مشکل گشا مصرف میوه خشک شده را به شما توصیه می ‌کنیم.

خرید آجیل هفت اقلیم محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا

آجیل هفت قلم یکی دیگر از بهترین ترکیبات آجیلی برای یلدا شناخته می‌ شود. آجیل ۷ قلم شامل آجیل‌ های زیادی است که هر یک از آنها خواص متفاوتی دارند. در شب یلدا می ‌توانید از انواع آجیل ‌ها استفاده کنید و از خواص آنها بهره‌ مند شوید. آجیل هفت قلم شامل آجیل مشکل گشا، باسلوق، میوه خشک شده و … می ‌شود. آجیل هفت قلم به زیبایی تزیین شده است و این مسئله موجب شده تا طرفداران این آجیل افزایش یابند.

بسته ‌بندی ‌هایی که برای آجیل هفت قلم در نظر می‌ گیرند متفاوت هستند. برخی از بسته ‌بندی ‌ها پلاستیکی می‌ باشند و برخی از آنها چوبی هستند. شما می‌توانید هر یک از بسته‌بندی‌ هایی که مایل می‌ باشید را برای انتخاب آجیل هفت قلم در نظر بگیرید. بسته ‌بندی آجیل هفت قلم تاثیر زیادی روی قیمت نهایی آجیل می ‌گذارد. هر یک از بسته‌ بندی‌ های آجیل هفت قلم حجم مشخص شده ‌ای دارند و این مسئله قیمت آنها را تعیین خواهد کرد.

خرید آجیل چهار مغز برای یلدا

در بین محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا بهتر است که حتما از آجیل چهار مغز استفاده کنید. اگر مایل می‌ باشید مغزهای آجیل یلدا را به صورت ترکیبی بخرید باید بدانید آجیل چهار مغز طرفداران بیشتری دارد. آجیل شب یلدا ۴ مغز شامل بادام هندی، پسته، فندق برشته شده و بادام ایرانی می‌ گردد. هر فردی با ذائقه متفاوتی که دارد این آجیل را می ‌پسندد. در این آجیل انواع مغزها طبع گرم دارند و مصرف آنها در شب یلدا برای تمامی افراد مزیت زیادی خواهد داشت. آجیل‌ های شب یلدا چهارمغز در بسته‌ بندی‌ های متفاوت قرار می‌ گیرند. شما می ‌توانید هر یک از بسته‌ بندی‌ های آجیل چهار مغز را با قیمت مشخص شده ‌ای بخرید.

مهم‌ ترین مسئله‌ ای که تاثیر زیادی روی قیمت آجیل چهار مغز می ‌گذارد حجم بسته‌ بندی است. اگر یکی از بسته ‌بندی‌ های سنگین آجیل چهار مغز را بخواهید بخرید باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. آجیل چهار مغز سبک‌ تر با قیمت کمتری به فروش می ‌رسد. بسیاری از افرادی که می ‌خواهند خرید به صرفه ‌ای از آجیل را برای شب یلدا داشته باشند آجیل چهارمغز را انتخاب می‌ کنند. برخی از بسته ‌بندی‌ های آجیل چهارمغز بسیار زیبا می ‌باشند و با خرید این بسته‌ بندی ‌ها سفره یلدای شما زیباتر و شیک ‌تر می ‌شود.

محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا و انواع تخمه ها

بین محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا باید انواع تخمه ‌های آجیل یلدا را بشناسید. اگر مایل هستید پذیرایی جشن یلدا برای تمامی افراد لذت بخش شود حتما توصیه می‌ کنیم مخلوطی از تخمه‌ های متفاوت را در ترکیب آجیل شب یلدا به کار بگیرید. تخمه کدو، تخمه ژاپنی، تخمه آفتابگردان و … به عنوان بهترین تخمه‌ هایی هستند که در شب یلدا مورد استفاده قرار می‌ گیرند. تخمه یکی از انواع آجیل‌ های سرگرم کننده می‌ باشد که شبی جذاب را برای شما رقم می ‌زند. هر یک از تخمه‌ های شب یلدا در بسته‌ بندی ‌های متفاوتی قرار می‌ گیرند و قیمت آنها با یکدیگر فرق می‌ کند. کیفیتی که از تخمه ‌های شب یلدا دریافت می‌ شود مهمترین مسئله ‌ای است که قیمت خرید آنها را تعیین خواهد کرد. شما برای خرید هر یک از تخمه‌ های شب یلدا باید کیفیت آنها و قیمتشان را ارزیابی کنید.

قیمت محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا

یکی از مهمترین نکاتی که افراد زمان خرید محبوب ترین ترکیب های آجیلی برای یلدا به آن اهمیت می ‌دهند بررسی قیمت آجیل شب یلدا است. قیمت آجیل شب یلدا را باید از جهات متفاوت ارزیابی کنید. مهم ‌ترین مسئله‌ ای که تاثیر زیادی روی قیمت آجیل شب یلدا می‌ گذارد نوع مغزیجاتی است که در بسته‌ بندی‌ های آجیل مورد استفاده قرار می ‌گیرند. مغزیجاتی که گرانتر هستند مانند پسته، بادام، فندق و … اگر در بسته‌بندی‌ های آجیل شب یلدا وجود داشته باشند هزینه خرید بسته‌ بندی ‌ها تا حدودی افزایش پیدا می‌ کند.

جمع بندی

برای بررسی قیمت آجیل چهار مغز و خرید پک هدیه آجیل دیگر آجیل ها می توانید با شماره 09926647903 تماس بگیرید. آدرس اینستاگرام آجیل منوچهری،Manouchehri.nuts است. تمامی محصولات آجیل منوچهری دارای گواهی 22000، سیب سلامت، مجوز بهداشتی داخلی و بین المللی هستند. آجیل منوچهری بزرگترین تولید کننده آجیل و خشکبار شمال ایران است و حدود 20 سال سابقه فعالیت دارد. دستگاه های فروشگاه، کاملا اتوماتیک هستند بسته بندی بدون دخالت دست انجام می گردد.