معدوم‌سازی حدود ۹۰۰۰ کیلوگرم مواد خام دامی غیربهداشتی در نوروز ۹۹

آذر 3, 1400
12 بازدید

عکس خبر آرشیوی است ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از ضبط و معدوم‌سازی ۸۹۷۳ کیلوگرم مواد خام دامی غیربهداشتی و غیرقابل مصرف در طرح تشدید نظارت‌های نوروز ۹۸ در استان خبر داد. “عبدالله بهمنش” با اشاره به اجرای طرح تشدید کنترل بهداشتی در حوزه تولید، توزیع و عرضه مواد خام دامی طی […]

معدوم‌سازی حدود ۹۰۰۰ کیلوگرم مواد خام دامی غیربهداشتی در نوروز ۹۹
عکس خبر آرشیوی است

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از ضبط و معدوم‌سازی ۸۹۷۳ کیلوگرم مواد خام دامی غیربهداشتی و غیرقابل مصرف در طرح تشدید نظارت‌های نوروز ۹۸ در استان خبر داد.

“عبدالله بهمنش” با اشاره به اجرای طرح تشدید کنترل بهداشتی در حوزه تولید، توزیع و عرضه مواد خام دامی طی ایام نوروز سال جاری افزود: این طرح از ۲۵ اسفندماه سال گذشته آغاز شد و تا ۱۶ فروردین ماه امسال ادامه داشت.
وی اظهار کرد: اکیپ های ثابت و سیار نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی در مرکز استان و شهرستان های کهگیلویه وبویراحمد همزمان با سراسر کشور ساماندهی، تجهیز و برگزار شد.
مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعالیت ۶۰ اکیپ نظارتی در استان تصریح کرد: در مدت انجام این طرح ۳۶۸۵ مورد بازرسی از اماکن تولید، توزیع، بسته بندی و عرضه مواد خام دامی صورت گرفته است.
بهمنش با بیان اینکه در این طرح ۸۹۷۳ کیلوگرم مواد خام دامی غیربهداشتی و غیرقابل مصرف از زنجیره غذایی مردم حذف و ضبط و معدوم شد، عنوان کرد: ۲۲ واحد متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی تاکید کرد: الزام رعایت موارد پروتکل بهداشتی کنترل عوامل محیطی مقابله با کرونا ویروس به کشتارگاه‌های دام و طیور و نظارت بر اجرای ضوابط بهداشتی در مراکز عرضه و کشتارگاه‌های دام و طیور و همچنین ممنوعیت قطعه بندی گوشت و مرغ در مراکز عرضه و ضدعفونی روزانه این مراکز از دیگر اقدامات این اداره کل در این مدت است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد افزود: طی مدت اجرای طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز با ۲۳ خودروی عرضه کننده فرآورده های خام دامی به صورت غیرمجاز برخورد قانونی شده و ۳۸۴۰ نفر ساعت نیز فعالیت انجام گرفته است.

منبع:ایسنا