معاون وزیر کشور: پیگیر تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری ها و دهیاران هستیم

آبان 18, 1400
11 بازدید

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به خاموشی های اخیر و گرمای هوا در کشور از شهرداری ها و دهیاری ها خواست که با صرفه جویی اصولی در مصرف آب و با کاهش مصرف برق، برای عبور از شرایط فعلی مصرف انرژی را در شهرها و روستاها مدیریت کنند. […]

معاون وزیر کشور: پیگیر تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری ها و دهیاران هستیم

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به خاموشی های اخیر و گرمای هوا در کشور از شهرداری ها و دهیاری ها خواست که با صرفه جویی اصولی در مصرف آب و با کاهش مصرف برق، برای عبور از شرایط فعلی مصرف انرژی را در شهرها و روستاها مدیریت کنند.

به گزارش ایسنا، مهدی جمالی نژاد که ۱۶ تیرماه و همزمان با هفته شهرداری و دهیاری در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه های شهرداری کاشان به ارزش ۴۰ میلیارد تومان سخن می گفت، افزود: مدیریت شهری و روستایی باید ضمن صرفه جویی در مصرف آب و برق و همکاری موثر با دستگاه های مرتبط به مدیریت خاموشی ها  کمک نمایند و در عین حال مصرف آب و برق در مجموعه شهرداری و فضاهای عمومی شهرها و روستاها باید کاهش یابد.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیای های کشور در ادامه با قدردانی از شهرداری کاشان در اجرای ۱۰ طرح عمران شهری در زمینه های ایمنی، ورزشی، فرهنگی و زیر ساختی با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان، تصریح کرد: علی رغم تحریم ها و کرونا، روند سازندگی و عمران و آبادانی در کشور متوقف نشد و در هفته نکوداشت شهرداری‌ها ودهیاری‌ها طرح‌های زیادی در شهرها و روستاها به بهره برداری رسید.

جمالی نژاد با بیان اینکه‌ یکی از منحصر به فردترین و ایده‌آل‌ترین این طرح‌ها افتتاح طرح آتش‌نشانی است، افزود: این طرح از سوی خیر نیکوکار ساخته شده و مشابه آن را در کشور کمتر سراغ داریم و امیدواریم خیرین در این زمینه مدیریت شهری و روستایی را یاری نمایند.

به گفته وی، خیران بیشتر در بخش مدرسه سازی، مسجدسازی، پزشکی و دیگر موضوع ها وارد می شوند، اما در کاشان چندین طرح در مدیریت شهری ساخته شده که از آنان تشکر می کنیم.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری با بیان اینکه این سازمان آیین‌نامه استخدامی‌ شهرداریها را در اجرای بند (ل) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تهیه و با امضای وزیر محترم کشور برای سیر مراحل قانونی تقدیم هیات محترم وزیران شده، به پیگیری های این سازمان در زمینه اصلاح آیین نامه استخدامی دهیاران در دولت هم اشاره و اضافه کرد: بصورت جدی پیگیر تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری ها و ارتقاء امنیت شغلی دهیاران هستیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، وی در ادامه به صدور احکام مرتبط با حوزه وظیفه ای شهرداری ها و دهیاری ها  در قانون بودجه سال جاری اشاره و گفت: در ادامه احکام سال های ۹۸ و ۹۹ احکام خوبی در قانون بودجه سال جاری در زمینه مدیریت شهری و روستایی لحاظ شده و در سال جاری برای تهیه نردبان آتش نشانی یک هزار میلیارد تومان برای مرکز استان ها و شهرهای بزرگ دیده شده است و در عین حال در اوراق مشارکت، پرداخت تسهیلات و اعتبارات بلاعوض نیز اعتباراتی پیش بینی شده که تخصیص داده خواهد شد.

منبع:ایسنا