مصلاهای استان بوشهر در اختیار مسافران نوروزی/تهیه مایحتاج اولیه میهمانان

آذر 4, 1400
12 بازدید

ایسنا/بوشهر ماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به شرایط جوی و آب و هوایی این شهر، گفت: با توجه به شرایط خاص جوی اکنون تمامی مصلاهای این استان در خدمت مسافران نوروزی قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در بازدید از محل اسکان مسافران نوروزی در مصلای […]

مصلاهای استان بوشهر در اختیار مسافران نوروزی/تهیه مایحتاج اولیه میهمانان

ایسنا/بوشهر ماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به شرایط جوی و آب و هوایی این شهر، گفت: با توجه به شرایط خاص جوی اکنون تمامی مصلاهای این استان در خدمت مسافران نوروزی قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در بازدید از محل اسکان مسافران نوروزی در مصلای نمازجمعه شهر بوشهر گفت: مصلی به عنوان خانه مردم باید نماد خدمت به آنان باشد و این نگاه مقام معظم رهبری است.

وی افزود: طبق هماهنگی‌ها، تمهیدات لازم برای اسکان و پذیرایی از مهمانان نوروزی با توجه به شرایط جوی پیش‌بینی شده و اقدامات لازم نیز انجام گرفته است.

صفایی بوشهری اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در این شرایط جوی در استان انجام گرفته، باز کردن درب تمامی مراکز سرپوشیده از جمله مصلاهای جمعه، مساجد، اماکن مقدس، سالن‌های ورزشی و مراکز آموزشی برای پذیرایی از مسافران نوروزی بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارش‌های رگباری و احتمال آبگرفتگی معابر و همچنین طوفانی شدن ساحل و دریا، شایسته است با اطلاع‌رسانی مناسب و بسیج تمامی امکانات و ظرفیت‌ها، اقدامات لازم و بهینه در خصوص ساماندهی و اسکان اضطراری میهمانان و گردشگران نوروزی توسط کلیه دستگاه‌های امدادی و مرتبط با مدیریت بحران انجام پذیرد.

وی ضمن تشکر از تمامی دستگاه‌ها و نهادهای خدمات‌رسان، تاکید کرد: امیدواریم با تدابیر و فضای مناسبی که برای مسافران نوروزی استان بوشهر پیش بینی شده، با خاطره‌ای خوش بوشهر را ترک کنند.

در راستای جلب رضایت گردشگران نوروزی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد

شهردار بندر بوشهر نیز در این بازدید ضمن اشاره به خدمات ارائه شده توسط این مجموعه، اظهار داشت: بندر زیبای بوشهر با وجود آب و هوای مطبوع، جاذبه‌ها و قابلیت‌های گردشگری، مردمانی صبور، فهیم و مهمان‌نواز، همواره مورد اقبال و توجه مسافران و گردشگران بوده است.

سید نورالدین امیری عنوان کرد: تلاش و همت مضاعف کلیه عوامل اجرایی در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرداری بندر بوشهر در جهت جلب رضایت میهمانان و گردشگران نوروزی و سایر شهروندان بوشهری است و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

وی با تاکید بر ایجاد رفاه و کمک‌رسانی به میهمانان نوروزی مستقر در مصلی نماز جمعه بوشهر، خطاب به همکاران خود گفت: نسبت به تهیه مایحتاج اولیه این عزیزان (نان گرم و صبحانه) اقدام لازم انجام شود.

شهردار بوشهر یادآور شد: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید و آبگرفتگی معابر و طوفانی شدن دریا، ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرداری بندر بوشهر در آمادگی کامل می‌باشد و تمهیدات و پیش بینی‌های لازم در صورت بروز شرایط جوی نامساعد و اسکان اضطراری گردشگران نوروزی اندیشیده شده است.

سید نورالدین امیری خاطرنشان کرد: در صورت همکاری و رعایت مسائل ایمنی توسط میهمانان و گردشگران و سایر شهروندان، جای هیچگونه نگرانی نیست.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران استان بوشهر، کلیه دستگاه‌های امدادی و مرتبط با بحران در آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.

شهردار بندر بوشهر افزود: بر همین اساس کلیه مدارس، سالن‌ها و اماکن ورزشی، و در صورت لزوم و با اعلام فرمانداران به عنوان رؤسای مدیریت بحران هر شهر از ظرفیت مساجد نیز در جهت خدمات رسانی به میهمانان نوروزی استفاده خواهد شد.

انتهای پیام