مصطفی الکاظمی: عراق میدانی برای تسویه حساب‌ها نخواهد بود

آذر 22, 1400
9 بازدید

نخست‌وزیر عراق در سخنانی به حمله راکتی شب گذشته به منطقه الخضراء واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، مصطفی الکاظمی در جلسه هیئت دولت گفت: عراق میدانی برای تسویهحساب‌ها نخواهد بود و راکت‌ها  تلاشی بیهوده برای مانع‌تراشی در مسیر پیشرفت دولت و در تنگنا قرار دادن آن است. نخست‌وزیر […]

مصطفی الکاظمی: عراق میدانی برای تسویه حساب‌ها نخواهد بود

نخست‌وزیر عراق در سخنانی به حمله راکتی شب گذشته به منطقه الخضراء واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، مصطفی الکاظمی در جلسه هیئت دولت گفت: عراق میدانی برای تسویهحساب‌ها نخواهد بود و راکت‌ها  تلاشی بیهوده برای مانع‌تراشی در مسیر پیشرفت دولت و در تنگنا قرار دادن آن است.

نخست‌وزیر عراق افزود: دستگاه‌های امنیتی‌مان به جنایتکاران دست پیدا می‌کنند و آنان را به افکار عمومی معرفی خواهند کرد.

وی درباره وضعیت اقتصادی گفت: برخی افراد هشدار می‌دادند که اقتصاد عراق از ماه اکتبر و نوامبر فرو خواهد پاشید اما اقدامات دولت موجب شد تا عراق از این مرحله دشوار به شیوه‌ای هوشمندانه گذر کند.

الکاظمی اظهار کرد: ذخایر ارزی عراق رو به افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان ماه جاری و از زمان آغاز اصلاحات و تغییر نرخ ارز چیزی در حدود چهار میلیارد دلار افزایش یابد.

نخست وزیر عراق درخصوص پرونده کرونا و اقدامات دولت گفت: از پایبندی شهروندان به منع آمد و شد و تلاش‌های دستگاه‌های دولتی در اجرای این ممنوعیت تشکر می‌کنیم و این اقدامات می‌تواند جلوی شیوع بیشتر گونه جدید کرونا را بگیرد که خطرناک‌تر از گونه پیشین است.

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق شب گذشته اعلام کرد سه راکت به سمت منطقه الخضرا پرتاب شد و در نتیجه آن، چهار خودرو آسیب دیدند اما تلفات انسانی نداشته است.

منبع:ایسنا