مصدومیت بیش از ۲۵ هزار نفر در حوادث ترافیکی طی ۱۳ روز گذشته

مهر 8, 1400
76 بازدید

طبق اعلام سازمان اورژانس کشور، از ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰، ۲۵ هزار و ۶۹۳ نفر از هموطنان در سوانح ترافیکی مصدوم شده‌اند. به گزارش ایسنا، طبق اعلام سازمان اورژانس کشور و دبیرخانه طرح سلامت نوروزی، از ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا هفتم فروردین ماه  ۱۴۰۰ شمار ماموریت‌های انجام شده اورژانس پیرامون حوادث ترافیکی […]

مصدومیت بیش از ۲۵ هزار نفر در حوادث ترافیکی طی ۱۳ روز گذشته

طبق اعلام سازمان اورژانس کشور، از ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰، ۲۵ هزار و ۶۹۳ نفر از هموطنان در سوانح ترافیکی مصدوم شده‌اند.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام سازمان اورژانس کشور و دبیرخانه طرح سلامت نوروزی، از ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا هفتم فروردین ماه  ۱۴۰۰ شمار ماموریت‌های انجام شده اورژانس پیرامون حوادث ترافیکی ۲۳ هزار و ۹۲۸ مورد بوده است که ۶۰ درصد مربوط به معابر شهری، ۳۴ درصد مربوط به معابر برون شهری، ۵ درصد مربوط به معابر روستایی و یک درصد مربوط به سایر موارد بوده است.
همچنین شمار کل مصدومان حوادث ترافیکی ۲۵ هزار و ۶۹۳ است که ۱۷ هزار و ۸۷۶ نفر مرد و ۶۹۷۹ نفر زن بوده‌اند. ۵۷۵۷ نفر در محل درمان شده اند و ۱۹ هزار و ۹۳۶ نفر به مراکز درمانی اعزام شده اند که ۱۹ هزار و ۸۶۱ به صورت زمینی و ۷۵ نفر به صورت هوایی اعزام شده اند.
طبق اعلام دبیرخانه طرح سلامت نوروزی، بیشترین ماموریت با ۲۸۵۰ مورد مربوط به تهران و بیشترین مصدوم اعزامی با ۱۷۴۰ مورد مربوط به استان خراسان رضوی بوده است.

منبع:ایسنا