مشکل کمبود نیروی کار در واحدهای تولیدی یزد

آبان 24, 1400
14 بازدید

ایسنا/یزد سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان این فرهنگ سرمایه‌داران یزدی ایجاد فرصت اشتغال و کارآفرینی است، یکی از مشکلات امروز واحدهای تولیدی استان را کمبود نیروی کار خواند. «عماد تشکری» در بازدید از چند واحد صنعتی در شهرک صنعتی یزد با اشاره به این که در شرایط آب و هوایی یزد […]

مشکل کمبود نیروی کار در واحدهای تولیدی یزد

ایسنا/یزد سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان این فرهنگ سرمایه‌داران یزدی ایجاد فرصت اشتغال و کارآفرینی است، یکی از مشکلات امروز واحدهای تولیدی استان را کمبود نیروی کار خواند.

«عماد تشکری» در بازدید از چند واحد صنعتی در شهرک صنعتی یزد با اشاره به این که در شرایط آب و هوایی یزد این کارگران هستند که پیشتاز در امر تولید هستند و اولین نکته‌ای که در بازدید از واحدهای تولیدی برای ما مهم هست، پرداخت به موقع حقوق آنهاست.

وی ادامه داد: فرهنگ سرمایه‌داری در یزد به سمت ایجاد واحدهای تولیدی، کارآفرینی و ایجاد فرصت اشتغال بوده و هست؛ گرچه امروزه این فرهنگ کم رنگ شده و برخی در ملک، ماشین و سایر بخش‌ها سرمایه گذاری می کنند و متاسفانه در جهت ایجاد اشتغال گام بر نمی‌دارند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان این که امروزه یکی از مشکلاتی که از طرف واحدهای تولیدی استان مطرح می‌شود کمبود نیروی کار هست، گفت: برخلاف دیگر استان‌ها، غیربومی‌های زیادی در واحدهای تولیدی استان یزد مشغول به کار هستند که اکثراً نیروی کارگر ساده می‌باشند.

وی اظهار کرد: سرمایه‌گذاران در استان باید به سمت صنایعی بروند که برای نیروهای تحصیل کرده فرصت اشتغال ایجاد کند چرا که در حال حاضر واحدهای تولیدی استان نیاز مبرم به نیروی یدی و فنی دارند.

تشکری با اشاره به این که استان یزد یکی از قطب‌های صنعت ریسندگی و بافندگی در کشور است، گفت: وجود واحدهای تولیدی با سوابق بیش از نیم قرن در استان گویای این واقعیت است.

وی اضافه کرد: تولید کاغذ یکی از محصولات استراتژیک در جهان است و جای خوشحالی دارد که این صنعت در استان در حال رشد است و تولید انواع آن در استان، می‌تواند صنایع را از واردات کاغذ بی نیاز کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، تشکری که از شرکت‌های کاغذ کسری، ساختمان کسب و کار و کارخانه ریسندگی و بافندگی سعادت نساجان بازدید داشت، با بیان این که یکی از مشکلات استان یزد کمبود آب است، افزود: این که یکی از صنایع کاغذ سازی استان با توجه به تعهد به حفاظت محیط زیست و حفظ منابع آب، اقدام به ایجاد مدرن‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی با خروجی استاندارد جهت مصارف کشاورزی کرده، یک نکته برجسته و قابل تقدیر است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا