مشکل قطعی و کم فشاری آب در بیجار ارتباطی به قطعی‌برق ندارد

مرداد 21, 1400
60 بازدید

 مدیر شبکه توزیع برق بیجار به مشکل قطعی و کم‌فشاری آب در این شهرستان اشاره و عنوان کرد که اکثر چاه‌ها و منابع آب شرب شهرستان بیجار قطعی برق ندارند. هادی محمدمرادیان پنج‌شنبه (۲۱ مردادماه) در نشستی با خبرنگاران در خصوص سیستم برق کشور اظهار کرد: سیستم برق کشور به این شکل است که تمامی نیروگاه‌ها […]

مشکل قطعی و کم فشاری آب در بیجار ارتباطی به قطعی‌برق ندارد

 مدیر شبکه توزیع برق بیجار به مشکل قطعی و کم‌فشاری آب در این شهرستان اشاره و عنوان کرد که اکثر چاه‌ها و منابع آب شرب شهرستان بیجار قطعی برق ندارند.

هادی محمدمرادیان پنج‌شنبه (۲۱ مردادماه) در نشستی با خبرنگاران در خصوص سیستم برق کشور اظهار کرد: سیستم برق کشور به این شکل است که تمامی نیروگاه‌ها برق تولیدی ۴۰۰ کیلوولت را وارد حلقه‌ توزیع در سراسر کشور می‌کنند؛ در پست‌های بین راهی به ۲۳۰ کیلوولت تبدیل می‌شود و پس از آن در پست‌های‌ بعدی به ۶۳ و ۲۰ کیلوولت‌ تبدیل می‌شود؛ ۲۰ کیلوولت در ترانس‌های داخل شهر به ۴۰۰ و ۲۲۰ ولت تبدیل می‌شود و به منازل مردم می‌رسد.

وی افزود: تمامی پست‌ها رله‌های فرکانسی دارد و فرکانس شبکه نباید از ۵۰ هرتز و حد مشخصی پایین‌تر بیاید و دلیل قطع و وصل شدن پشت سرهم در روزهای گذشته در بیجار کاهش فرکانس شبکه بود و البته این موضوع در ۶۰ پست برق فوق توزیع در منطقه غرب کشور اتفاق افتاد.

مدیر شبکه توزیع برق شهرستان بیجار گفت: ما در فیدر جاده تکاب که بیشتر آب شرب شهر از آنجا تامین می‌شود قطعی برق نداشتیم و تعداد دو چاه دیگر که منبع آب شرب‌ هستند فقط دو ساعت قطعی برق دارند و مشکل کم فشاری آب و قطع شدن آب در بیشتر موارد ارتباطی به قطعی برق ندارد.

وی با اشاره به مشکل نانوانی‌ها، عنوان کرد: از روزی که عهده‌دار مسئولیت شدم سه مرتبه با اداره صنعت، معدن و تجارت مکاتبه داشتیم که لیست نانوایی‌های دارای موتور برق را به ما بدهند تا نانوانی‌هایی که موتور برق ندارند را موظف به تهیه آن کنیم و این موضوع از لحاظ پدافند غیرعامل اهمیت ویژه‌ای دارد.

محمدمرادیان با اشاره به انتقادات غیرمنطقی و مغرضانه، گفت: متاسفانه در فضای مجازی انتقادات سازنده نیست و برخی به دنبال تخریب هستند؛ تا انتقاد نباشد وضعیت اصلاح نمی‌شود و پیام‌های انتقادی سازنده‌ای که از این طریق در خصوص مشکلات مطرح می‌شود را پیگیری و مشکل را رفع می‌کنیم اما از رسانه‌ها انتظار داریم که عملکرد مثبت و منفی را به یک شکل پوشش دهند.

وی با اشاره صحبت‌های وزیر نیرو عنوان کرد: تا زمانی که کمبود برق داریم صادرات برق نداریم و زمانی که کمبودی نداریم صادرات برق انجام می‌شود.

مدیر شبکه توزیع برق شهرستان بیجار در ادامه با اشاره به قطعی اینترنت پس از قطعی برق در بیجار، گفت: تمامی دکل‌های اینترنت و مخابرات باید باطری و منبع تغذیه داشته باشند و حداقل تا دو ساعت باید برق خود را تامین کنند و این در حالی است که قطعی برق بالای دو ساعت نداریم و این موضوع در تصادفات جاده‌ای و پدافند غیرعامل اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت ایجاد پست دوم ۶۳ کیلوولتی در بیجار، بیان کرد: ایجاد پست دوم از نظر پدافندی اهمیت ویژه‌ای دارد و در مواقع حساس کمک مهمی خواهد بود؛ ضمناً با توجه به راه اندازی کارخانه فولاد و پتروشیمی نیاز به ایجاد این زیرساخت احساس می‌شود و نیاز به اعتبار حدود ۷۰ میلیارد تومانی دارد.

در این نشست خبرنگاران سوالات و دغدغه‌های مردم را مطرح کردند و در پایان با اهدای لوح تقدیر از خبرنگاران تقدیر به عمل آمد.

منبع: ايسنا