مشکلی در پذیرش بیماران کرونایی در دامغان نداریم

مرداد 21, 1400
8 بازدید

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان گفت: مشکلی در پذیرش بیماران کرونایی در این شهرستان نداریم. ‍ دکتر بهزاد پورمحمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان بااعلان این خبر اظهار کرد: علیرغم افزایش مبتلایان سرپایی و بیماران بستری در بیمارستان ولایت، در حال حاضر کمبودی در ارائه خدمات درمانی در شهرستان وجود ندارد. […]

مشکلی در پذیرش بیماران کرونایی در دامغان نداریم

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان گفت: مشکلی در پذیرش بیماران کرونایی در این شهرستان نداریم.

‍ دکتر بهزاد پورمحمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان بااعلان این خبر اظهار کرد: علیرغم افزایش مبتلایان سرپایی و بیماران بستری در بیمارستان ولایت، در حال حاضر کمبودی در ارائه خدمات درمانی در شهرستان وجود ندارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان گفت: متأسفانه در موج پنجم بیماری تعداد تست‌های مثبت سرپایی و موارد بستری با تشخیص بیماری کووید-۱۹ در مقایسه با موج های قبلی بیماری بیشتر بوده که این نشان از سرعت بالای انتشار سویه جدید موسوم به دلتا دارد که این روند شرایط خاص و حساسی را در کشور، استان و به تبع آن در شهرستان به وجود آورده است.

دکتر پورمحمدی با اشاره به امکانات و تجهیزات موجود در شهرستان در جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به کرونا، افزود: با تلاش مدیران حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان و بیمارستان ولایت و همچنین مدیران اجرایی شهرستان، علیرغم افزایش مبتلایان سرپایی و بیماران بستری در بیمارستان ولایت، تاکنون هیچ کمبودی در ارائه خدمات درمانی در شهرستان وجود نداشته و در تلاش هستیم با ایجاد و ارتقاء زیرساخت‌های لازم، در صورت ادامه روند کنونی بیماری نیز اختلالی در ارائه خدمات درمانی بستری و سرپایی به شهروندان گرامی ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در گفتگوی تلویزیونی اخیر خود اشاره فرمودند، کادر درمان پرتلاش ما با فشار کاری مضاعف و با سختی زیادی روبه رو هستند که در این برهه از زمان، به حمایت همه جانبه مردم نیازمند بوده تا با رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی شاهد کاهش مراجعه به مراکز درمانی باشیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مدافعان سلامت و قدردانی از همکاری همشهریان دامغانی، خاطرنشان کرد: عدم شرکت در دورهمی های خانوادگی، رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در مراسمات عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام و حتی الامکان شرکت در عزاداری های مجازی و یا رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسمات و استفاده مداوم از ماسک نقش بسزایی در کاهش موارد بیماری داشته و امیدواریم بتوانیم بار دیگر در راه کنترل و مدیریت بیماری گام های موثری برداشته باشیم.

منبع: ايسنا