مشکلات و کمبودهای کتابخانه ها رفع شود

آذر 23, 1400
7 بازدید

ایسنا/آذربایجان غربی فرماندار ماکو گفت: شهرداری ها باید طبق قانون نیم درصد از درآمدهای سالانه خود را به کتابخانه ها اختصاص دهند. علی محمدی ایروانلو امروز ۴ اسفند ماه در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان که در محل فرمانداری ترتیب یافت، با بیان اینکه بروز رسانی تجهیزات و کتب موجود در کتابخانه‌های عمومی ضروری است، […]

مشکلات و کمبودهای کتابخانه ها رفع شود

ایسنا/آذربایجان غربی فرماندار ماکو گفت: شهرداری ها باید طبق قانون نیم درصد از درآمدهای سالانه خود را به کتابخانه ها اختصاص دهند.

علی محمدی ایروانلو امروز ۴ اسفند ماه در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان که در محل فرمانداری ترتیب یافت، با بیان اینکه بروز رسانی تجهیزات و کتب موجود در کتابخانه‌های عمومی ضروری است، اظهار کرد: بروزرسانی کتب، فضا و تجهیزات کتابخانه ها نقش موثری در افزایش حضور اقشار مختلف مردم در این مراکز فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی دارد.

وی افزود: برای آن که مردم به حضور در کتابخانه های عمومی تمایل پیداکنند باید در مسیر رفع مشکلات و کمبودهای این کتابخانه ها قدم برداریم.

خدیجه معصومی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه کار ما تنها امانت و برگشت دادن کتاب نیست، گفت: در تلاشیم تا آگاهی را به مردم رسانده و بیشتر در فعالیتهای اجتماعی مشارکت داشته باشیم.

وی افزود: ما برای اولین بار در سطح کتابخانه های عمومی کشور طرح کتاب پیک را در استان راه اندازی کرده ایم.

معصومی با اشاره به اینکه با ورود کرونا به کشور فعالیت کتابخانه های ما متاثر از این بیماری شده است، بیان کرد: ما در حوزه فضای مجازی بشدت فعالیت کرده و در تمامی کتابخانه های سطح استان جهت دسترسی اعضا صفحه مجازی راه اندازی شده است.

منبع: ایسنا