مشکلات مجتمع گردشگری_تفریحی “باری” ارومیه بررسی شد

آبان 17, 1400
14 بازدید

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: حمایت از واحدهای تولیدی وظیفه شرعی و قانونی و اخلاقی ماست. ناصر عتباتی امروز ۱۳ تیرماه در جلسه پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان که به منظور رفع مشکلات مجتمع گردشگری “باری” با بانک‌های عامل تشکیل شده بود، گفت: این جلسه به منظور حل و فصل مشکلات یک واحد […]

مشکلات مجتمع گردشگری_تفریحی "باری" ارومیه بررسی شد

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: حمایت از واحدهای تولیدی وظیفه شرعی و قانونی و اخلاقی ماست.

ناصر عتباتی امروز ۱۳ تیرماه در جلسه پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان که به منظور رفع مشکلات مجتمع گردشگری “باری” با بانک‌های عامل تشکیل شده بود، گفت: این جلسه به منظور حل و فصل مشکلات یک واحد ممتاز استان در حوزه خدمت رسانی در زمینه گردشگری و تفریحی تشکیل شده است و ما متاثر هستیم که چنین واحدی با این پتانسیل و ظرفیت فوق العاده در بحث گردشگری و اشتغال زایی بلا استفاده مانده است.

عتباتی ادامه داد: بخش عمده مشکلات این واحد تولیدی مربوط به معوقات بانکی است که با نگاه مساعد و تسهیل گرانه قابل مرتفع شدن است و با حل مشکل این مجموعه و بهبود وضعیت کرونایی این ظرفیت خوب گردشگری استان به توسعه و رونق خواهد رسید.

رئیس شورای قضایی استان تاکید کرد: همه ما اخلاقا، قانونا و شرعا تکلیف داریم از این واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و کارآفرینان در حوزه های مختلف حمایت کنیم.

وی افزود: بخش عمده ای از اقتصاد استان بر اساس گردشگری و طبیعی است که این  یک ظرفیت خدادادی است و نه ربطی به تحریم دارد و نه ربطی به دلار، بلکه با تدبیر و مدیریت به راحتی می شود از ظرفیت توریسم و گردشگری استان استفاده کرد و حاصل آن درآمد سرشار و کلان حاصل از صنعت گردشگری است.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: ما کشوری بر اساس مبانی اعتقادی و اسلامی هستیم و بسیاری از کشورها خصوصا کشورهای همسایه و کشورهای حاشیه خلیج فارس مشتاق هستند در چنین کشوری و در چنین مجموعه هایی که دارای گردشگری اسلامی هستند، گردشگری کنند.

عتباتی افزود: ما باید حمایت و کمک کنیم و قدردان این چنین افرادی که چنین فضاها و ظرفیتها را ایجاد کرده اند باشیم  چرا که ما مدیران، کارگزاران و خدمتگذاران مردم و نظام وظیفه داریم که از این فعالان حمایت و پشتیبانی واقعی و عملیاتی داشته باشیم چرا که این کار به نفع جامعه، حاکمیت و امنیت و انسجام ملی و تک تک افراد است. اگر ما در جامعه رونق اقتصادی و اشتغال زایی داشته باشیم و چنین مجموعه هایی به طور کامل راه اندازی و به پیک خدمت رسانی برسند بسیاری از خانواده ها را تحت پوشش قرار می دهند و نتیجه آن کاهش آمار زندانیانی است که عمدتا به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی در زندان هستند می شود.

عتباتی در پایان ابراز امیدواری کرد با مساعدت و تعامل بانکهای عامل نتیجه و خروجی این جلسه یک خروجی موثر در رفع مشکلات این واحد تولیدی باشد.

مجیدی دادستان مرکز استان هم در این جلسه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص مانع زدایی و پشتیبانی از تولید از طرفین خواست تا با تفاهم و تعامل نسبت به رفع مشکل این واحد گردشگری اقدام نمایند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا