مشکلات زیست محیطی معدن اندریان بررسی می‌شود

آذر 2, 1400
13 بازدید

ایسنا/آذربایجان شرقی مشکلات زیست محیطی معدن اندریان شهرستان ورزقان توسط رئیس دادگستری آذربایجان شرقی و رئیس سازمان محیط زیست استان بررسی شده و مقرر شد تیم تعیین شده به قید فوریت از محل مزبور بازدید و موارد را بررسی کنند. جلسه‌ای بررسی مشکلات پیش آمده در رابطه با معدن اندریان و گزارش منتشر شده از تلف شدن […]

مشکلات زیست محیطی معدن اندریان بررسی می‌شود

ایسنا/آذربایجان شرقی مشکلات زیست محیطی معدن اندریان شهرستان ورزقان توسط رئیس دادگستری آذربایجان شرقی و رئیس سازمان محیط زیست استان بررسی شده و مقرر شد تیم تعیین شده به قید فوریت از محل مزبور بازدید و موارد را بررسی کنند.

جلسه‌ای بررسی مشکلات پیش آمده در رابطه با معدن اندریان و گزارش منتشر شده از تلف شدن احشام ناشی از فعالیت معدن، با حضور رئیس کل دادگستری استان و رئیس سازمان محیط زیست استان تشکیل شد.

در این جلسه با توجه به بررسی‌های به عمل آمده توسط سازمان حفاظت محیط زیست که با استفاده از اساتید دانشگاه تهیه شده بود، این سازمان اعلام کرد که به دنبال نمونه برداری از محل و انجام آزمایشات متعدد از محل تست سموم در معدن مزبور مشکل زیست محیطی که حاکی از فعالیت معدن باشد وجود ندارد، اما به جهت خروج سموم از معدن و به موجب دستور قضایی صادره، عملیات بهره برداری معدن از محل مزبور متوقف شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، پس از بررسی‌های به عمل آمده در این جلسه مقرر شد تیمی متشکل از نمایندگان رئیس کل دادگستری استان و سازمان حفاظت محیط زیست به قید فوریت از محل مزبور بازدید و نتایج آن جهت انجام مقدمات بعدی گزارش کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا