مشاهده نشدن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گیلان

آبان 24, 1400
3 بازدید

ایسنا/گیلان مدیرکل دامپزشکی گیلان گفت: بروز آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است. سهراب عاقبتی در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس پایش بیماری در پرندگان تاکنون موردی از بروز آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه ها و تالاب های استان مشاهده نشده است. وی افزود: در این راستا پایش بیماری با همکاری اداره کل دامپزشکی […]

مشاهده نشدن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گیلان

ایسنا/گیلان مدیرکل دامپزشکی گیلان گفت: بروز آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است.

سهراب عاقبتی در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس پایش بیماری در پرندگان تاکنون موردی از بروز آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه ها و تالاب های استان مشاهده نشده است.

وی افزود: در این راستا پایش بیماری با همکاری اداره کل دامپزشکی و اداره کل حفاظت محیط زیست ادامه دارد و در صورت مشاهده هرگونه تلفات غیرعادی نسبت به انجام نمونه برداری اقدام می شود.

عاقبتی،تشخیص به موقع و زودهنگام بیماری در پرندگان حیات وحش را از موارد مهم در پیشگیری از انتقال بیماری به جمعیت طیور بومی و گله های طیور صنعتی استان برشمرد.

وی تصریح کرد: با عنایت به مخاطرات اقتصادی گسترده بیماری برای صنعت طیور استان، همچنین اهمیت آن در بهداشت عمومی جامعه،  ایجاد هماهنگی و همکاری مناسب بین ارگان های ذیربط بسیار حائز اهمیت است.

مدیر کل دامپزشکی گیلان از پرورش دهندگان طیور بومی و صنعتی استان درخواست کرد تا هرگونه تلفات با روند افزایشی با نشانه های تنفسی یا عصبی را به نزدیکترین اداره دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

منبع:ایسنا