مسیر طولانی طارمی از خلیج فارس تا لیگ قهرمانان

آذر 5, 1400
18 بازدید

فوتبال پلنت به مسیر سخت طارمی از لیگ ایران و قطر تا رسیدن به بالاترین سطح فوتبال جهان نوشت. به گزارش ایسنا و به نقل از فوتبال پلنت، مهدی طارمی پدیده بوشهری فوتبال ایران رفته رفته خودش را در فوتبال اروپا پیدا کرده است. او که با ایرانجوان مطرح شد و با پرسپولیس قهرمان لیگ […]

مسیر طولانی طارمی از خلیج فارس تا لیگ قهرمانان

فوتبال پلنت به مسیر سخت طارمی از لیگ ایران و قطر تا رسیدن به بالاترین سطح فوتبال جهان نوشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از فوتبال پلنت، مهدی طارمی پدیده بوشهری فوتبال ایران رفته رفته خودش را در فوتبال اروپا پیدا کرده است. او که با ایرانجوان مطرح شد و با پرسپولیس قهرمان لیگ ایران و آقای گل لیگ برتر شد، حالا در لیگ پرتغال به عنوان یک ستاره یا بهتر بگوییم فوق ستاره مطرح است و آینده درخشانی در انتظار او در سالهای آتی است.

در اولین حضور طارمی در پرتغال او توانست عملکرد خوبی در تیم ریوآوه داشته باشد و به عنوان بهترین گلزن تیم مطرح شود. کارلوس کارواخال ، مربی تیم می دانست که بازیکن خاصی در دست دارد و به همین خاطر از کی روش تشکر کرد که توانست طارمی را قانع کند که به پورتو بپیوندد.

طارمی خیلی زود ارزش های خود را  نشان داد. او ۱۸ گل در لیگ به ثمر رساند که باعث شد بهترین گلزن در پرتغال باشد. او ریو آوه را به دور مقدماتی لیگ اروپا رساند  و خودش را به پورتو قهرمان .

از زمان سال جدید میلادی، طارمی در ۱۴ بازی  هشت گل و چهار پاس گل داده است. گل اول پورتو به یوونتوس در لیگ قهرمانان را توانست با فشاری که روی خط دفاع یوونتوس می آورد به ثمر برساند.

این گل باعث شد تا او اولین ایرانی باشد که در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی می کند و بهترین پاداش برای همه تلاش هایش است. همانطور که اخیراً گفت: اگر کارم را در پورتو به پایان برسانم ، می‌توانم بگویم که آرزو را تحقق بخشیدم.

متأسفانه، طارمی به دلیل یک کارت زرد بی مورد در مسابقه دوم در تورین از بازی اخراج شد. او برای بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی می تواند در ترکیب تیمش قرار گیرد.

طارمی با هنرنمایی های خود در ریوآوه و پورتو نه تنها کانون توجهات را به خود جلب کرده بلکه باعث شده است تا تیم‌های دیر پرتغالی نیز نسبت به خرید بازیکنان ایرانی مجاب شوند.

منبع:ایسنا