مسعودی:برای شکست کرونا حلقه اتصال را قطع کنیم

آبان 26, 1400
6 بازدید

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اینکه از مردم خواست با انسجام و همدلی با یکدیگر برای مهار شیوع کرونا ویروس از تردد های غیر ضروری پرهیز کنند،تاکید کرد: اگر مردم قصد دارند کرونا را شکست بدهند باید شیوع ویروس را مهار کرده و حلقه اتصال را قطع کنند. اصغر مسعودی در گفت‌وگو با ایسنا، […]

مسعودی:برای شکست کرونا حلقه اتصال را قطع کنیم

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اینکه از مردم خواست با انسجام و همدلی با یکدیگر برای مهار شیوع کرونا ویروس از تردد های غیر ضروری پرهیز کنند،تاکید کرد: اگر مردم قصد دارند کرونا را شکست بدهند باید شیوع ویروس را مهار کرده و حلقه اتصال را قطع کنند.

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم پرهیز از هرگونه تردد غیرضروری در ایام عید نوروز گفت: ویروس کرونا ویژگی‌های خاص خود را داشته و مانند یک سرماخوردگی ساده نیست، ابتلا به این ویروس نه تنها بر نظام سلامت  سیطره دارد، بلکه حوزه های اقتصاد، امنیت، فرهنگ و سیاست را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه نشانه‌های اولیه ابتلا به کرونا ویروس پنهان خواهد بود، ممکن است افراد ندانسته سلامت دیگران را به خطر بیندازند به همین دلیل بحث حق الناس مطرح است؛ اگر هم برای حفظ سلامت خود ارزش قائل نیستیم، باید حداقل باید برای سلامت دیگران و حفظ حقوق شهروندان دیگر ارزش قائل شویم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: به دلیل افزایش آمار مبتلایان و کشته شدگان ،مسئولین وظیفه جدی تری دارند که جلوی این بی توجهی ها و تردد های غیر ضروری را بگیرند؛ خانواده نیز وظیفه دارند به فکر سلامت خود و دیگران باشند.

وی با بیان اینکه امروز این شرایط یک آزمون تاریخی برای ملت ایران است، اظهار کرد:اگر مردم قصد دارند کرونا را شکست بدهند باید شیوع ویروس را مهار کرده و حلقه اتصال را قطع کنند؛ یعنی تنها راه قطع ارتباط میان افراد است، در واقع کلید حل این مشکل قطع ارتباط میان فرد مبتلا شده با فرد غیر مبتلا است؛ در غیر اینصورت باید مدت زیادی با این وضعیت روبه رو باشیم.

مسعودی اضافه کرد: اگر دلمان برای تفریح تنگ شده است؛ باید در این شرایط با یکدیگر همکاری کرده و یک انسجام و همدلی را میان خود ایجاد کنیم؛ برای مثال تمام افراد جامعه کاملا یک روز درخانه بمانند قطعا در آن روز شاهد توقف شیوع ویروس به افراد سالم خواهیم بود؛ پس راه عبور از این شرایط این است که به توصیه ها توجه لازم را داشته باشیم.

منبع:ایسنا