مسافران زمان برگشت از سفر را مدیریت کنند

مهر 7, 1400
26 بازدید

 مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: مسافران برای جلوگیری از ایجاد ترافیک سنگین، زمان برگشت از سفر را مدیریت کنند. محمد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر تردد در همه محورهای مواصلاتی استان به شکل روان در جریان است و شاهد وزش باد […]

مسافران زمان برگشت از سفر را مدیریت کنند

 مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: مسافران برای جلوگیری از ایجاد ترافیک سنگین، زمان برگشت از سفر را مدیریت کنند.

محمد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر تردد در همه محورهای مواصلاتی استان به شکل روان در جریان است و شاهد وزش باد نسبتاً شدید در برخی جاده‌ها هستیم. همچنین استان زنجان فاقد هر گونه انسداد در محورهای شریانی و غیرشریانی است.

وی با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفند سال ۹۸ تا ۳ فروردین ۹۹ بیش از ۱۹۱ هزار و ۸۰۰ وسیله نقلیه از ورودی‌های استان عبور کردند، ادامه داد: از ۲۵ اسفند پارسال تا سوم فروردین امسال نیز ۴۱۶ هزار و ۱۲۲ خودرو تردد داشتند که این آمار افزایش ۱۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان افزود: تردد تجمعی در خروجی‌های استان نیز از ۱۸۴ هزار و ۳۵۵ دستگاه در سال گذشته با افزایش ۱۴۰ درصدی به ۴۴۲ هزار و ۹۲۸ خودرو رسیده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین حجم ترافیک مربوط به آزادراه زنجان – قزوین و کم‌ترین آن مربوط به محور تکاب – دندی است، عنوان کرد: بیشترین پلاک‌های عبوری نیز با ۶۹ درصد متعلق به استان تهران است.

این مسئول یادآور شد: ورودی و خروجی استان شامل محورهای آزادراه زنجان – قزوین، محور ترانزیت زنجان – تاکستان، آزادراه زنجان – تبریز، ترانزیت زنجان – میانه، گیلوان – منجیل، قیدار – همدان، زنجان – بیجار، سرچم – اردبیل، زنجان – دندی و بالعکس است که در آن‌ها دستگاه ترددشمار نصب شده است.

محمدی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود در روزهای پنج‌شنبه و جمعه شاهد بازگشت مسافران باشیم، خاطرنشان کرد: از هم‌وطنان درخواست داریم نسبت به زمان برگشت خود و جلوگیری از ایجاد ترافیک سنگین مدیریت لازم را انجام دهند. همچنین از رانندگی در حالت خستگی و خواب‌آلودگی خودداری و با صبر و حوصله و احترام به قوانین و مقررات حرکت کنند.

منبع:ایسنا