مسئول نظامی یمن: نبرد مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید

مهر 7, 1400
35 بازدید

نائب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: نبرد مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید.  به نقل از المسیره، علی الموشکی، نائب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن همچنین خاطرنشان کرد، عربستان و کشورهای متجاوز به دلیل توانمندی‌ها و طرح‌ها و برنامه‌های خود، با غرور و تکبر وارد جنگ علیه یمن شدند […]

مسئول نظامی یمن: نبرد مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید

نائب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: نبرد مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید.

 به نقل از المسیره، علی الموشکی، نائب رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن همچنین خاطرنشان کرد، عربستان و کشورهای متجاوز به دلیل توانمندی‌ها و طرح‌ها و برنامه‌های خود، با غرور و تکبر وارد جنگ علیه یمن شدند اما آنها با استقامت و پایداری ملت یمن شوکه و متعجب شدند و همه زرادخانه آنها در مقابل پایداری یمنی‌ها از بین رفت.
وی در ادامه افزود: وضعیت نظامی یمن ممتاز است و ما به سمت بالا بردن سطح آمادگی نیروها و تأمین تمامی ملزومات نظامی ساخت محلی خود پیش می‌رویم.
الموشکی در ادامه افزود، نبرد مأرب طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای آن، پیش می‌رود و عملکرد میدانی با مهارت بالا و پایبندی دقیق به برنامه‌های تعیین شده مشخص می‌شود.
وی همچنین تصریح کرد، نیروهای خارجی از عربستان، امارات و گروه‌های تکفیری از داخل و خارج در صفوف مقدم نیروهای نظامی متخاصم در مأرب هستند و بیشتر مزدوران در مأرب حضور دارند که برخی از آنها در گروه‌های تکفیری موجود در چچن، افغانستان و غیره مشارکت داشتند.
الموشکی تاکید کرد، عملیات نظامی در مأرب به زودی به اهداف خود خواهد رسید و مردم آن که از زورگویی گروه‌های تکفیری رنج برده‌اند، به آزادی دست خواهند یافت و متجاوزان، مأرب را مخفیگاه گروه‌های تکفیری و نیروهای خارجی قرار داده‌اند و حتی اهالی مأرب را که از لحاظ سیاسی با آنها همساز نیستند، به قتل رساندند.
وی همچنین گفت: آمریکایی هنگامی که دیدند ما به پایگاه‌های گروه‌های تکفیری متعلق به آنها نزدیک شده‌ایم، نگران شدند و تداوم جنگ به نفع متجاوزان به ویژه از نظر هزینه‌های مالی نیست.
الموشکی اظهار داشت: ائتلاف عربی در ابتدا از ۱۷ کشور تشکیل شده بود و امروزه این ائتلاف تنها متشکل از عربستان و امارات است که این دو کشور با یکدیگر اختلافاتی دارند و متجاوزان تمامی تسلیحاتی را که در اختیار دارند به کار گرفتند، اما از لحاظ سیاسی و نظامی عاجز و ناتوان هستند.
این مسئول یمنی عنوان کرد، تیم مذاکره‌کننده ملی دولت نجات ملی یمن اقدامات زیادی برای موفقیت توافق سوئد انجام داد اما طرف مقابل هیچ اقدام مشابهی در پیش نگرفت و سازمان ملل نیز نسبت به تجاوز ائتلاف عربی بی‌تفاوت بود و هیچ اقدامی برای ممانعت از نقض توافق سوئد از سوی متجاوزان اتخاذ نکرد.
الموشکی در پایان تاکید کرد: فرآیند واکنش به تجاوز ائتلاف عربی روند صعودی خواهد داشت و ما هرگز قبول نمی‌کنیم که ملتمان با بمباران و گرسنگی بمیرند و ما دست بسته و بی‌تفاوت بنشینیم.
منبع:ایسنا