مسئولان باید در کنترل گرانی‌های بی‌رویه تدابیر لازم و نظارت کافی داشته باشند

مهر 12, 1400
22 بازدید

ایسنا/بوشهر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر مطابق معمول روزهای جمعه در پیامی تحت عنوان پیام آدینه به مسائل و نکات مهم روز پرداخته است. پیام آدینه آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به تاریخ ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۰ که نسخه ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته […]

مسئولان باید در کنترل گرانی‌های بی‌رویه تدابیر لازم و نظارت کافی داشته باشند

ایسنا/بوشهر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر مطابق معمول روزهای جمعه در پیامی تحت عنوان پیام آدینه به مسائل و نکات مهم روز پرداخته است.

پیام آدینه آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به تاریخ ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۰ که نسخه ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته در ادامه آمده است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین

یکی از آموزه های سبک زندگی اسلامی «امید به گشایش و تلاش برای آینده است.»

«امیدواری به آینده و عبور از مشکلات و رسیدن به مدارج موفقیت نشان از ایمان، توکل به خداوند و مایه حیات زنده و کوشش در این باره است.»

«وَلَا تَیْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ ۖ إِنَّهُ لَا یَیْأَسُ مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِلَّا الْقَوْمُ الْکَافِرُونَ»

در این جمعه به محضر مبارک شما مردم عزیز و مومن چند نکته متذکر می شوم:

۱. مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (دامت برکاته العالیه) در پیام نوروزی و سخنانن آغازین سال جدید خویش چند نکته مهم و راهبردی بیان فرمودند که باید سرلوحه کار مسؤولان نظام و مردم ولایتمدار قرار بگیرد.

الف- پشتیبانی و رفع موانع تولید در عرصه رشد اقتصاد ایران بر اساس طرح اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است و این باید در عمل دیده شود و در حد حرف و مصوبات متوقف نگردد.

ب- انتخابات ریاست جمهوری به جهت اهمیت وظایف و اختیارات رئیس جمهور بسیار مهم و سرنوشت ساز است و این مردم هستند که در این عرصه نقش آفرین بوده و مسؤولیت مهمی به عهده دارند. حضور پرشور و سراسر شعور و با بصیرت بسیار کارساز و موثر است.

ج- اعتماد و تکیه به برجام در رفع تحریم و گره زدن حل مشکلات به آن یک اشتباه بزرگ است. باید آن را با رشد تولید و خود کفایی خنثی سازی کرد و شکست داد.

۲. متاسفانه همانطور که از قبل پیش بینی میشد و توسط کارشناسان هم به ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و هم به مردم عزیز هشدار داده شده بود اکثر استان های کشور در شرایط خیز چهارم گرفت و در آغاز سال فضای زندگی مردم دچار مشکلات جدیدی گردیده است.

مناسب است در این باره ستاد مقابله با بیماری کرونا امور زیر را مراقبت جدی تری بنماید:

الف- تصویب و اجرای دقیق دستور العمل های بازدارنده از شیوع بیماری کرونا.

ب- نظارت جدی بر حسن اجرای آن.

ج- فرهنگ سازی مراعات دستور العمل ها به شیوه های تبلیغی و اجرایی.

د- واکسیناسیون گسترده و عمومی.

۳. اکنون که در ابتدای سال جدید و در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان می باشیم، مسؤولان محترم باید در عرصه کنترل بی رویه گرانی ها تدابیر لازم و نظارت کافی داشته باشند. به اذعان همه کارشناسان قیمت عرضه کالا غیر واقعی و فراتر از ارزش آن است.

۴. از همه مردم عزیز استان بوشهر تقاضا دارم مانند همیشه در این شرایط به هم نوعان خود به ویژه اقوام، همسایه ها و مردم نیازمند کمک کنند تا از فشارهای معیشتی آنان کاسته شود.

خداوند متعال ظهور حضرت بقیه الله الاعظم روحی فداه را تعجیل بفرماید و طول عمر با عزت به مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای دامت برکاته العالیه مرحمت نماید و همه ما را در طریق ایمان، تقوا، اخلاق، مجاهدت، مقاومت و ولایتمداری ثابت قدم بدارد. یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی می داریم.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
صفایی بوشهری
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر

منبع: ایسنا