مرکز شیمی درمانی در جهاددانشگاهی قزوین افتتاح شد

آذر 23, 1400
11 بازدید

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین گفت: بعد از پیگیری‌های جهاددانشگاهی و جذب اعتبار لازم، مرکز شیمی‌درمانی در جهاددانشگاهی افتتاح شد. به گزارش ایسنا منطقه قزوین، فرشاد پیله‌چی در مراسم افتتاحیه مرکز شیمی درمانی در جهاددانشگاهی قزوین که با حضور حمیده زرآبادی و داوود محمدی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان در این […]

مرکز شیمی درمانی در جهاددانشگاهی قزوین افتتاح شد
رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین گفت: بعد از پیگیری‌های جهاددانشگاهی و جذب اعتبار لازم، مرکز شیمی‌درمانی در جهاددانشگاهی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، فرشاد پیله‌چی در مراسم افتتاحیه مرکز شیمی درمانی در جهاددانشگاهی قزوین که با حضور حمیده زرآبادی و داوود محمدی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان در این مرکز برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به نرخ رشد بيماری‌های سرطانی، طرح راه‌اندازی مركز تخصصی شيمی‌درمانی در برنامه توسعه جهاددانشگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در حال حاضر مراكزی كه در سطح استان شيمی‌درمانی را انجام می‌دهند كمتر از نياز موجود استان بوده و امیدواریم با افتتاح اين مركز بتوانيم شرايط بهتری برای مراجعه‌کنندگان ايجاد كنيم.

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین خاطرنشان کرد: سال گذشته با حمايت نمايندگان و مسئولين استان بودجه موردنياز جذب و تجهيزات لازم خريداری شد و در حال حاضر آماده خدمت‌رسانی به مردم استان هستيم.

ارائه خدمات درمانی ارزان‌قیمت در مرکز شیمی‌درمانی
یزدان ظفری مدیر مرکز شیمی درمانی در جهاددانشگاهی قزوین در ادامه این مراسم تصریح کرد: امروزه سرطان‌های مختلف نسبت به گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده است، بنابراین باید آماده پذیرش بیماران مختلفی باشیم.

وی با بیان اینکه درمان سرطان عمدتاً از سه طریق جراحی، رادیوتراپی و شیمی‌درمانی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: استان قزوین جراحان خوبی در زمینه سرطان دارد، همچنین مرکز رادیوتراپی بیمارستان ولایت نیز طی سه ماه آینده افتتاح می‌شود.

این فوق تخصص آنکولوژی، هماتولوژی و پیوند مغز استخوان تأکید کرد: با توجه به هزینه‌بر بودن شیمی‌درمانی جای کلینیک تخصصی جهت درمان کلاسیک در استان خالی بود که امیدواریم این مرکز بتواند در این حوزه موفق باشد.

وی یادآور شد: مراقبت بعد از شیمی‌درمانی پایه و اساس درمان این بیماری است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بنابراین تأسیس این کلینیک کمک شایانی در درمان سرطان می‌کند.

ظفری عنوان کرد: این مرکز شیمی‌درمانی دارای هفت تخت است که در آن با توجه به نوع بسته دارویی خدمات درمانی ارزان‌قیمت ارائه می‌شود.

مدیر مرکز شیمی درمانی در جهاد دانشگاهی قزوین یادآور شد: یکی دیگر از مشکلات بیماران مبتلا به سرطان هزینه‌های بالای درمان است، بنابراین در استان جای مرکز خیریه برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان خالی است که از مسئولان انتظار می‌رود این امر را در دستور کار خود قرار دهند.