مرکز تحقیقاتی پژوهشی بانوان فرهنگی مریوان افتتاح شد

آذر 2, 1400
13 بازدید

ایسنا/کردستان مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان  از افتتاح مرکز تحقیقاتی پژوهشی بانوان فرهنگی مریوان تمجید و بر لزوم استفاده از کلیه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این حوزه تاکید کرد. رشید قربانی امروز (1آذر) در افتتاح مرکز تحقیقاتی پژوهشی بانوان فرهنگی مریوان، اظهار کرد: نتیجه پژوهش و تحقیقات علمی به عمل آمده در این مرکز بایستی در […]

مرکز تحقیقاتی پژوهشی بانوان فرهنگی مریوان افتتاح شد

ایسنا/کردستان مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان  از افتتاح مرکز تحقیقاتی پژوهشی بانوان فرهنگی مریوان تمجید و بر لزوم استفاده از کلیه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این حوزه تاکید کرد.

رشید قربانی امروز (1آذر) در افتتاح مرکز تحقیقاتی پژوهشی بانوان فرهنگی مریوان، اظهار کرد: نتیجه پژوهش و تحقیقات علمی به عمل آمده در این مرکز بایستی در اختیار نهاد ها و ادارات متولی موضوعات مختلف قرار بگیرد تا برنامه ریزی ها جهت حل مشکلات علی الخصوص در زمینه آسیب های اجتماعی دختران و رفع بی سوادی و پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان صورت بگیرد.

مدیر آموزش و پرورش مریوان هم گفت: راه اندازی این مرکز در راستای طرح  موضوع از سوی آموزش و پرورش، در جلسه ای که با حضور اعضای فراکسیون بانوان مجلس در فرمانداری مریوان برگزار شد، تأسیس مرکزی برای فعالیت زنان محقق و پژوهشگر فرهنگی و نیاز جامعه ی زنان فرهنگی به بررسی و پژوهش در مورد آسیب ها، این موضوع مورد تایید نماینده محترم مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خانم دکتر قاسمی پور و رئیس و اعضای فراکسیون بانوان مجلس قرار گرفت.

وینسفهان افزود: از جمله اهداف تأسیس این مرکز، تشکیل کارگروه ها، توانمند سازی و ارائه راهکارهای سازنده و نیز فراهم کردن بستری مناسب برای جامعه ی زنان فرهنگی فرهیخته و نیز بهرمندی از دانش و تجربه ی بانوان بازنشسته ی فرهنگی است.

همچنین لیلا حیدری مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان نیز ضمن تقدیر از ایجاد این مرکز بر همکاری و همراهی کلیه بانوان فرهنگی جهت ارتقای وضعیت شهرستان و کمک به رفع آسیب‌های حوزه بانوان تاکید نمود.

گلاله رشیدی هم با بیان اینکه خلاء وجود چنین مرکزی با توجه به وجود بانوان فرهیخته و توانمندی در شهرستان احساس می شد، گفت: از این ظرفیت بزرگ در جهت شناسایی و رفع آسیب‌های حوزه بانوان  از طریق ارائه راهکارهای عملیاتی استفاده خواهد شد.

در پایان این مراسم گلاله رشیدی به عنوان مدیر مرکز تحقیقاتی پژوهشی بانوان فرهنگی مریوان معرفی شد.

انتهای پیام