مرمت و استحکام‌بخشی پل کشکان در لرستان

آبان 20, 1400
14 بازدید

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از اتمام عملیات مرمت و استحکام‌بخشی یکی دیگر از پایه‌های بزرگ‌ پل تاریخی کشکان در شهرستان چگنی خبر داد. سید امین قاسمی امروز ۲۰ تیرماه، اظهار کرد: در این عملیات حساس مرمتی عمده عملیات بازسازی با استفاده از سنگ‌های دانه‌درشت پاک‌تراش انجام شد و پروژه دقیقاً مطابق با […]

مرمت و استحکام‌بخشی پل کشکان در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از اتمام عملیات مرمت و استحکام‌بخشی یکی دیگر از پایه‌های بزرگ‌ پل تاریخی کشکان در شهرستان چگنی خبر داد.

سید امین قاسمی امروز ۲۰ تیرماه، اظهار کرد: در این عملیات حساس مرمتی عمده عملیات بازسازی با استفاده از سنگ‌های دانه‌درشت پاک‌تراش انجام شد و پروژه دقیقاً مطابق با دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌های بین‌المللی مرمت به اتمام رسید.

وی با اشاره به اینکه در این پروژه حجم عملیات مرمت و بازسازی بیش از یک‌صد مترمکعب بود، بیان کرد: این عملیات در ضلع جنوبی ناحیه شرقی سازه پل انجام شد و به‌موجب آن یکی از بزرگ‌ترین پایه‌های پل تاریخی کشکان مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با تأکید بر ضرورت حفظ اصالت بناهای تاریخی در فرآیند مرمت، اضافه کرد: در این سری از عملیات یک پایه‌ بزرگ از پل تاریخی کشکان با استفاده از مواد و مصالح کاملاً مشابه با بافت اثر مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت که در ظاهر دید گردشگران هیچ مغایرتی با اصل سازه بنای تاریخی ندارد.

قاسمی ادامه داد: این پروژه با تخصص اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان انجام گرفت.

منبع:ایسنا