مرغ ایلام نباید به صورت زنده از استان خارج شود

آبان 19, 1400
8 بازدید

ایسنا/ایلام معاون وزیر صمت از حمایت وزارت صمت از مرغداران ایلامی در خصوص تامین نهاده های دامی حمایت می‌کند. “عباس قبادی” در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام اظهار کرد:  ایلام جزء پنج استان کشور از نظر ستاد تنظیم بازار از حیث، مصوبات، قیمت ها و نظم در جلسات بوده که این نشان دهنده عزم و اراده […]

ایسنا/ایلام معاون وزیر صمت از حمایت وزارت صمت از مرغداران ایلامی در خصوص تامین نهاده های دامی حمایت می‌کند.

“عباس قبادی” در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام اظهار کرد:  ایلام جزء پنج استان کشور از نظر ستاد تنظیم بازار از حیث، مصوبات، قیمت ها و نظم در جلسات بوده که این نشان دهنده عزم و اراده مدیران برای رفع مشکلات اقتصادی مردم استان است.
وی با بیان اینکه  تصمیمات ستاد تنظیم بازار استان ایلام که مصوب شود ستاد تنظیم بازار کشور در آن مداخله نخواهد داشت و اگر چنانچه نیازی داشت، تامین خواهد شد، گفت:  وزارت صمت از مرغداران ایلامی در خصوص تامین نهاده‌های دامی حمایت می کند چرا که این استان از استان های محروم کشور است و باید دولتمردان به آنان ویژه توجه کنند.
معاون وزیر صمت گفت:  اگر مرغداران در خصوص نهاده‌های دامی با کمبود مواجه شدند، باید از ذخایر استفاده کنند تا با مشکل کمبود تولید مرغ مواجه نشویم و  برای رصد تولید مرغ استان باید به مرغ در کشتارگاه برچسب زده شود تا بتوانیم که علاوه بر کنترل توزیع مرغ در استان بر توزیع خارج از شبکه نیز نظارت دقیقی داشته باشیم.
قبادی تاکید کرد:  مرغ استان ایلام نباید به صورت زنده از استان خارج شود بلکه  باید پس از کشتار و با نظارت کامل و در صورت تامین نیاز استان به سایر استان‌ها صادر شود.
معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تامین شکر به اصناف و صنعت نیز گفت: هر صنف و صنعتی نظیر قنادی‌ها و سایر صنایع با ارائه پروانه کسب می تواند از اداره غله با قیمت مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان شکر تحویل بگیرد.
جهانگیر رستم‌زاد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: اصناف و بازاریان این استان با وجود تمام مشکلات از زمان شیوع کرونا تاکنون بیشترین همکاری را با ستاد کرونا داشتند و خسارت زیادی با آنان وارد شد.
وی خواستار معافیت های مالیاتی، استمهال تسهیلات و خدماتی به حوزه اصناف و بازاریان شد و گفت: در این راستا وزارت صمت با توجه به اینکه ایلام از استان های محروم کشور محسوب می شود،  از بازاریان و اصناف حمایت کند.

رستمزاد تاکید کرد: برای جلوگیری از گرانی و کمبودها برخی اقلام باید از تولید تا توزیع نظارت کامل شود تا بتوانیم هر کالا را با قیمت مصوب به مردم عرضه کنیم.