مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند/ خطر همچنان وجود دارد

آذر 9, 1400
9 بازدید

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: تقاضای ما از مردم این است پروتکل های بهداشتی را همچنان رعایت کنند زیرا وضعیت به هیچ وجه عادی نیست و خطر همچنان وجود دارد. دکتر”علی زینی وند” ظهر امروز 23 اسفندماه در ستاد استانی مدیریت کرونا با قدردانی و تشکر از زحمات و تلاش های کادر بهداشت و درمان در مقابله […]

مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند/ خطر همچنان وجود دارد

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: تقاضای ما از مردم این است پروتکل های بهداشتی را همچنان رعایت کنند زیرا وضعیت به هیچ وجه عادی نیست و خطر همچنان وجود دارد.

دکتر”علی زینی وند” ظهر امروز 23 اسفندماه در ستاد استانی مدیریت کرونا با قدردانی و تشکر از زحمات و تلاش های کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا طی یک سال گذشته و همچنین همراهی و همکاری بسیج، نیروی انتظامی، سپاه و … اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت استان ها به جز یکی دو مورد، تقریبا با ثبات است و در استان کرمان، شهرستان سیرجان وضعیت نارنجی دارد اما وضعیت در این شهرستان رو به بهبود است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی افزود: ویروس کرونا ناشناخته است و هیچ کس به صورت قطعی اعلام نظر نمی کند که وضعیت در آینده چگونه خواهد بود. ضمن اینکه مقام معظم رهبری توصیه کردند مردم به سفر نروند.

زینی وند تصریح کرد: به همت همه وضعیت تا حدی کنترل شده و اولین تقاضای ما از مردم این است پروتکل های بهداشتی را همچنان رعایت کنند زیرا وضعیت به هیچ وجه عادی نیست و خطر همچنان وجود دارد.

وی با اشاره به محل هایی که موجب تجمع است، بیان کرد: در آرامستان ها و گلزارهای شهدا به ویژه در پنجشنبه پایانی سال، فرمانداران باید تدبیر کنند و هر جا تجمع غیرمعمول عزا، عروسی، خرید و … باشد، نیاز به تفویض اختیار نیست و فرمانداران ملزم و موظف هستند وضعیت را کنترل کنند.

استاندار کرمان گفت: نظارت ها در حوزه بهداشتی و تشدید نظارت در حوزه بازار همچنان باید ادامه یابد و فرمانداران این نظارت ها را تشدید کنند.

وی با تشکر از همراهی همه رسانه ها اظهار کرد: انتظار داریم در یک ماه پیش رو نیز نهایت همکاری انجام شود و در تنظیم بازار گزارشات به نحوی باشد که تشدیدکننده مسائل نشود.

زینی وند تصریح کرد: در ایام پیش رو باید در حوزه کمک های مومنانه در قالب طرح شهید سلیمانی بیشتر فعال شویم زیرا بسیاری از مردم در مضیقه هستند.

وی در ادامه بیان کرد: شهرهای نارنجی و قرمز کرونائی ممنوعیت مسافرت دارند و همچنان اعلام می کنیم زائرانی که می خواهند برای زیارت مرقد شهید حاج قاسم سلیمانی به کرمان تشریف بیاورند، استان آمادگی پذیرش چنین گروه هایی را ندارد و تردد مسافران آزاد نیز مانند سال های عادی نیست و دستورالعمل دارد و باید با هتل هماهنگ کرده باشند چراکه میهمانپذیرها و اماکن عمومی ما تعطیل است.

استاندار کرمان گفت: برای دورکاری دستورالعمل مشخص است و اختیار به مدیران داده شده و بنا به تشخیص مدیر، در موارد ضروری کارکنان باید حاضر باشند.

وی در پایان با اشاره به ایام ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراها و بیان اینکه همه دستگاه ها براساس قانون باید در راستای انتخابات عمل کنند، گفت: در تعطیلات نوروز مدیران استانی با اطلاع و هماهنگی ما از استان و مدیران شهرستانی با هماهنگی فرمانداران از شهرستان خارج شوند.

منبع:ایسنا