مردم نسبت به انجام واکسیناسیون به‌موقع اقدام کنند

شهریور 20, 1400
68 بازدید

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: مردم نسبت به انجام واکسیناسیون به‌موقع اقدام کنند. محمود ثمینی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا که امروز ۲۰ شهریورماه برگزار شد، از فراهم آمدن شرایط واکسیناسیون برای هم استانی‌ها خبر داد و خواستار حضور مردم در مراکز واکسیناسیون در رابطه با تزریق واکسن شد. وی […]

مردم نسبت به انجام واکسیناسیون به‌موقع اقدام کنند

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: مردم نسبت به انجام واکسیناسیون به‌موقع اقدام کنند.

محمود ثمینی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا که امروز ۲۰ شهریورماه برگزار شد، از فراهم آمدن شرایط واکسیناسیون برای هم استانی‌ها خبر داد و خواستار حضور مردم در مراکز واکسیناسیون در رابطه با تزریق واکسن شد.

وی تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده، واکسیناسیون با سرعت مناسبی در کشور در حال انجام است و شرایط برای تزریق واکسن در استان نیز به‌خوبی مهیا است.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: گزارشات واصله توسط دانشگاه علوم پزشکی حکایت از آن دارد که برخی از هم استانی‌ها از تزریق واکسن استقبال نمی‌کنند که مجدانه از آن‌ها می‌خواهیم با حضور در مراکز تعیین شده، نسبت به انجام واکسیناسیون به‌موقع اقدام کنند.

ثمینی اضافه کرد: طبق پیش‌بینی ستاد ملی مقابله با کرونا احتمال مواجه با پیک بعدی کرونا موسوم به ویروس جهش یافته لامبدا طی ماه‌های آتی در کشور زیاد است که این موضوع ضرورت انجام واکسیناسیون گروه‌های سنی را بیشتر می‌کند و مردم نیز باید به این نکته توجه داشته باشند.

وی بیان کرد: علی‌رغم آنکه لرستان در موضوع مرگ براثر ویروس کرونا نسبت به میانگین کشوری در رده‌های پایین‌تری قرارگرفته است اما متأسفانه در یک ماه اخیر آمار استان افزایشی بوده و حتی مرگ ۱۴ الی ۱۵ نفر در روز نیز به ثبت رسیده که این موضوع نشان از یک هشدار جدی دارد و مردم باید بیش از پیش نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ادامه داد: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی رده‌ها، اما گزارشات واصله از عدم اعمال نظارت‌ها بر برخی مشاغل و اصناف مانند باشگاه‌های ورزشی حکایت دارد که تأکید می‌شود موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا توسط دستگاه‌های عضو ستاد با جدیت بیشتری پیگیری شود.

ثمینی تأکید کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و با توجه به شرایط قرمز کرونایی حاکم بر لرستان، کماکان ترددها به استان با جریمه همراه خواهد بود و از هموطنان می‌خواهیم در ایام پایانی شهریور از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

منبع: ايسنا