مردم به‌اندازه مصرف، کالاهای اساسی را خریداری کنند

آذر 21, 1400
25 بازدید

ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: مردم به‌اندازه مصرف، کالاهای اساسی را خریداری کنند. اسد عبداللهی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار کشور که ششم اسفندماه با حضور استانداران و معاونین اقتصادی و اعضای ستاد تنظیم بازار استان‌های سراسر کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهار کرد: در این جلسه با توجه به فرا […]

مردم به‌اندازه مصرف، کالاهای اساسی را خریداری کنند

ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: مردم به‌اندازه مصرف، کالاهای اساسی را خریداری کنند.

اسد عبداللهی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار کشور که ششم اسفندماه با حضور استانداران و معاونین اقتصادی و اعضای ستاد تنظیم بازار استان‌های سراسر کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهار کرد: در این جلسه با توجه به فرا رسیدن روزهای پایانی سال و ضرورت تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در شب عید و همچنین نزدیک بودن ماه مبارک رمضان و به‌منظور نظارت بر بازار و لزوم کنترل قیمت‌ها تدابیری اندیشیده شد تا در این دو مقطع با تدابیر و اقدامات لازم، تغییر قیمت‌ها و بازار کنترل شود.

وی با اشاره به تنش‌های ایجاد شده در روزهای اخیر در برخی از کالاها از جمله گوشت مرغ و روغن نباتی مورد نیاز مردم گفت: در این زمینه تصمیماتی اتخاذ شد که کالاهای مورد نیاز به‌اندازه کافی تأمین‌شده و در اختیار همه استان‌ها قرار می‌گیرد.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه کالاهای اساسی به‌اندازه کافی ذخیره شده است، تصریح کرد: به‌منظور تنظیم بازار  در روزهای پایانی سال هم در زمینه گوشت منجمد و هم گوشت مرغ و … تدابیر لازم اتخاذ شده است و همچنین برای ماه مبارک رمضان مشکلی در سطح استان نخواهیم داشت.

عبداللهی خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد برای کنترل بیشتر بازار و قیمت‌ها، استان‌های هم‌جوار با هم اندیشی و رایزنی و در صورت نیاز کالاهای اساسی موردنیاز را با هم مبادله کنند.

وی در خصوص کنترل و نظارت بر بازار، افزود: با همکاری دستگاه‌های دولتی از جمله تعزیرات حکومتی، سازمان صمت و جهاد کشاورزی و … این مهم انجام می‌پذیرد اما بخش مهم آن مشارکت مردم است.

معاون استاندار لرستان با اشاره به شایعات و بحث‌های روانی، اضافه کرد: متأسفانه برخی از اوقات این موضوع باعث افزایش قیمت برخی از کالاها می‌شود و مردم باید به‌اندازه مصرف خود کالاهای مورد نظر را تهیه کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا