مردم از سفر به لرستان در ایام نوروز خودداری کنند

آذر 8, 1400
6 بازدید

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: مردم از سفر به استان در ایام نوروز خودداری کنند. سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا که امروز ۲۳ اسفندماه برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس گزارش ارائه شده در ستاد ملی مقابله با کرونا، در اکثر نقاط کشور به غیر از یک استان روند بیماری […]

مردم از سفر به لرستان در ایام نوروز خودداری کنند

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: مردم از سفر به استان در ایام نوروز خودداری کنند.

سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا که امروز ۲۳ اسفندماه برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس گزارش ارائه شده در ستاد ملی مقابله با کرونا، در اکثر نقاط کشور به غیر از یک استان روند بیماری تا حدودی کنترل شده و در لرستان نیز شرایط تثبیت شده‌ای داریم.

وی تصریح کرد: البته باید در نظر داشت با توجه به همسایگی با استان خوزستان، شرایط هر لحظه ممکن است تغییر کند که ضرورت دارد دستورالعمل‌های بهداشتی بیش از پیش به‌خصوص در ایام پایانی سال رعایت شود تا نوروز آرامی برای مردم داشته باشیم.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا از وقوع پیک چهارم کرونا در استان جلوگیری کنیم که لازمه آن رعایت اصول بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات به‌ویژه مراسم پنجشنبه آخر سال در آرامستان‌ها است.

خادمی اضافه کرد: همان‌گونه که قبلاً اعلام شد در نوروز هیچ‌گونه تسهیلاتی به مسافران ارائه نخواهد شد و شرایط به مانند سال‌های قبل نیست، ازاین‌رو توصیه می‌کنیم که هم استانی‌ها به سایر نقاط کشور سفر نکرده و سایر هم‌وطنان نیز لرستان را به‌عنوان مقصد خود در نوروز انتخاب نکنند.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا سفر به مناطق قرمز و نارنجی کاملاً ممنوع است و جریمه نقدی در پی خواهد داشت که در همین رابطه جدیدترین وضعیت شهرستان‌های کشور به لحاظ رنگ‌بندی متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

منبع:ایسنا