مرحبا: اجلاس اکو فرصت خوبی برای تعمیق دیپلماسی است

آذر 2, 1400
10 بازدید

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حضور در اجلاس اکو را فرصت خوبی برای تعمیق دیپلماسی ایران خواند و گفت که حضور در این اجلاس می‌تواند در راستای تعمیق روابط بین کشورهای عضو و همچنین حل مشکلات تاثیرگذار باشد. غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حضور ایران در اجلاس اکو در ترکمنستان اظهار […]

مرحبا: اجلاس اکو فرصت خوبی برای تعمیق دیپلماسی است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حضور در اجلاس اکو را فرصت خوبی برای تعمیق دیپلماسی ایران خواند و گفت که حضور در این اجلاس می‌تواند در راستای تعمیق روابط بین کشورهای عضو و همچنین حل مشکلات تاثیرگذار باشد.

غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حضور ایران در اجلاس اکو در ترکمنستان اظهار کرد: اکو ظرفیت و فرصت اقتصادی خیلی خوبی است که ما تاکنون به خوبی از آن استفاده نکرده‌ایم بسیاری از کشورها عضو اکو هستند که با ما اشتراکات فرهنگی و تاریخی دارند کشورهای بزرگ منطقه مثل ایران، پاکستان و ترکیه عضو اکو هستند و کشورهایی همچون جمهوری آذربایجان و ترکمنستان هم در آن عضو بوده که ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند.

وی یادآور شد: زمانی اکو کارش را شروع کرد و به خوبی هم ادامه داد اما با شروع کرونا وقفه‌ای در آن ایجاد شد علاوه بر آن به دلیل برخی درگیری‌ها در منطقه روابط‌ها نیز دچار اختلالاتی شد اکنون برگزاری اجلاس اکو فرصت خوبی برای برقراری دیپلماسی برای کشورهاست به خصوص برای ایران که رئیس جمهور کشورمان نیز در این اجلاس حضور دارد و دیدارهای دو و چند جانبه روسای کشورهای عضو اکو می‌تواند در حل و فصل مشکلات و تعمیق روابط دو جانبه و چند جانبه تاثیرگذار باشد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که یخ‌های روابط در دنیا در حال آب شدن است، گفت: باید از فرصت برگزاری اجلاس اکو به بهترین شکل استفاده کرد حضور در این اجلاس فرصتی برای حل مشکلات و تعمیق روابط خواهد بود چون اکو تنها یک سازمان منحصرا اقتصادی نیست و می‌تواند مشکلات کشورها را حل کند. امیدواریم با حضور در این اجلاس مشکلات گذشته حل شده و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، قومی، زبانی و مذهبی به بهترین شکل از این فرصت استفاده کنیم.

انتهای پیام