مراکز پذیرش ۱۶ ساعته باید ۲۴ ساعته شود

مرداد 16, 1400
36 بازدید

 استاندار خراسان رضوی گفت: مراکز ۱۶ ساعته که مسئولیت پذیرش بیماران کرونایی را دارند باید ۲۴ ساعته شوند. محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طبیعتا وضعیت مشهد با همه شهرهای استان متفاوت بوده و هم‌اکنون طبق آماری […]

مراکز پذیرش ۱۶ ساعته باید  ۲۴ ساعته شود 

 استاندار خراسان رضوی گفت: مراکز ۱۶ ساعته که مسئولیت پذیرش بیماران کرونایی را دارند باید ۲۴ ساعته شوند.

محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طبیعتا وضعیت مشهد با همه شهرهای استان متفاوت بوده و هم‌اکنون طبق آماری که داده شد، بیش از ۷۰ درصد مشکلات ما از نظر بیماران سرپایی، بستری‌های جدید و فوتی‌ها در شهر مشهد است.

وی با اشاره به اینکه باید تمرکز ویژه‌ای در شهر مشهد داشته باشیم، افزود: حتما فرماندار مشهد در خصوص نظارت بر رعایت پروتکل‌ها باید همچنان به مانند قبل حضور داشته باشد و این امر باید تشدید شود.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های دارای مسئولیت در موضوع نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید ورود پیدا کنند، گفت: همچنین نیاز است تا در خصوص میزان ظرفیت‌های مراکز درمانی اعم از تخت‌های بستری و تجهیزات پیش‌بینی‌های لازم صورت بگیرد تا به سرعت اجرایی شود.

معتمدیان در ادامه با بیان اینکه همه ساختار دانشگاه علوم پزشکی باید در راستای مقابله با کرونا باشد، تصریح کرد: اجرای تمامی مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا باید مورد توجه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرد.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: مراکز ۱۶ ساعته که مسئولیت پذیرش بیماران کرونایی را دارند باید ۲۴ ساعته شوند.

وی با اشاره به نزدیک شدن ایام عزاداری ماه محرم و لزوم رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در این مقطع، خاطرنشان کرد: ابلاغیه‌ای را کمیته امنیتی وزارت کشور ارسال کرده است و برنامه‌ها همگی مشخص است. در این راستا مسئولیت اجرا در ایام محرم بر عهده سازمان تبلیغات و مسئولیت نظارت بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی است که طبیعتا نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها نیز همکاری خواهند داشت. همچنین با توجه به درخواستی که از ستاد ملی مقابله با کرونا داشتیم، به همه استان‌ها ابلاغ شده است که تا اطلاع ثانوی هیچ استانی مجوزی برای ورود به خراسان رضوی صادر نکند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی،گفتنی است؛ پیش از این جلسه در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، استاندار خراسان رضوی دقایقی به صورت ویدئو کنفرانس در حضور رئیس جمهور از آخرین وضعیت استان گزارشی ارائه کرد.

منبع: ايسنا