مراسم گرامیداشت شهید ترکمان در شیراز برگزار شد

مرداد 25, 1400
7 بازدید

 آیین گرامیداشت سومین سالگرد شهادت شهید حسن ترکمان با حضور مقامات کشوری و استانی در شیراز برگزار و از این شهید والامقام به عنوان شهید مدافع حرم جمهوری اسلامی یاد شد. دوشنبه ۱۱ مرداد آیین بزرگداشت شهید حسن ترکمان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حسینه گلزار شهدای دارالرحمه شیراز برگزار شد. سخنران این آیین با اشاره […]

مراسم گرامیداشت شهید ترکمان در شیراز برگزار شد

 آیین گرامیداشت سومین سالگرد شهادت شهید حسن ترکمان با حضور مقامات کشوری و استانی در شیراز برگزار و از این شهید والامقام به عنوان شهید مدافع حرم جمهوری اسلامی یاد شد.

دوشنبه ۱۱ مرداد آیین بزرگداشت شهید حسن ترکمان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حسینه گلزار شهدای دارالرحمه شیراز برگزار شد.

سخنران این آیین با اشاره به ویژگی‌های ممتاز اخلاقی شهید ترکمان از وی به عنوان پیرو واقعی ولایت فقیه یاد کرد.

وی گفت: سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی به درستی گفتند که امروز، قرارگاه حسین بن علی (ع)، ایران است و از این رو، جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم ها می‌ماند؛ با این نگاه، شهید ترکمان در راه دفاع از حرم جمهوری اسلامی به شهادت رسید.

در این آیین، برخی مدیران کل حراست دستگاه‌ها و ادارات دولتی و نظامی، انتظامی و امنیتی نیز حضور داشتند.

شهید حسن ترکمان شهید مدافع حرم جمهوری اسلامی از کارمندان صدیق و انقلابی شرکت آب منطقه‌ای فارس بود که شامگاه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ هنگام بازگشت از محل کار مورد سوء قصد قرار گرفت و در حوالی منزل به شهادت رسید.

منبع:ایسنا