مراجعه ۴۹۲ همدانی با علائم تنفسی مشکوک کرونا به بیمارستان‌ها

مهر 10, 1400
72 بازدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۲ نفر با علائم تنفسی مشکوک به کروناویروس به بیمارستان‌های استان همدان مراجعه کردند. دکتر محمد طاهری اظهار کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۲ مورد بوده که از این تعداد ۶۱ […]

مراجعه ۴۹۲ همدانی با علائم تنفسی مشکوک کرونا به بیمارستان‌ها

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۲ نفر با علائم تنفسی مشکوک به کروناویروس به بیمارستان‌های استان همدان مراجعه کردند.

دکتر محمد طاهری اظهار کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۲ مورد بوده که از این تعداد ۶۱ مورد در بخش عادی و ۱۲ نفر در بخش ICU بستری هستند و حال ۳۶ نفر وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تصریح کرد: تعداد موارد مثبت ابتلا از ابتدای بیماری تاکنون با ۴۰ مورد مثبت جدید به ۱۰ هزار و ۸۹۵ نفر افزایش یافته است و تعداد موارد فوت با دو مورد جدید به عدد  ۱۵۷۲ نفر رسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، وی در رابطه با آمار شهرستان‌ها مطرح کرد: در شهرستان اسدآباد ۳۸۸ نفر، بهار ۶۳۵ نفر، تویسرکان ۶۹۳ نفر، رزن ۴۷۸ نفر، درگزین ۲۰۳ نفر، فامنین ۱۹۷ نفر، کبودراهنگ ۶۹۶ نفر، ملایر ۱۹۷۱ نفر، نهاوند ۱۲۵۰ نفر، همدان ۴۰۹۸ نفر و خارج از استان ۲۸۵ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

طاهری خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان‌های تویسرکان و نهاوند در وضعیت قرمز، فامنین و کبودراهنگ در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

گرافیک: سیدمجتبی شوندی

 

منبع: ایسنا