مذاکرات وین ربطی به سیاست ثابت ایران درخصوص محور مقاومت ندارد

آبان 19, 1400
12 بازدید

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق تاکید کرد که مذاکرات وین تنها در خصوص پرونده هسته‌ای است و ربطی به سیاست ثابت ایران در خصوص منطقه و محور مقاومت ندارد. به گزارش ایسنا، مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه در گفت ‌وگو با پایگاه خبری العهد تاکید کرد که مذاکرات وین میان ایران […]

مذاکرات وین ربطی به سیاست ثابت ایران درخصوص محور مقاومت ندارد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق تاکید کرد که مذاکرات وین تنها در خصوص پرونده هسته‌ای است و ربطی به سیاست ثابت ایران در خصوص منطقه و محور مقاومت ندارد.

به گزارش ایسنا، مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه در گفت ‌وگو با پایگاه خبری العهد تاکید کرد که مذاکرات وین میان ایران و کشورهای غربی تنها در خصوص مساله هسته‌ای است و بر سیاست ثابت ایران در رابطه با منطقه و محور مقاومت تاثیر نخواهد گذاشت.

وی با تاکید بر تداوم حمایت های مادی و معنوی ایران از مساله فلسطین گفت: دشمن صهیونیستی در اولین تعرض جدید خود به فلسطینیان برای ایجاد آتش بس التماس خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد که ملت فلسطین اکنون از قدرت معنوی برخوردار است و این قدرت بسیار قوی تر از قدرت دشمن است و این بزرگ ترین کمک انقلاب اسلامی ایران در تحقق دستاوردهای ملت فلسطین است.

سبحانی در خصوص مذاکرات وین و برجام تاکید کرد: طرف دیگر از این توافق خارج شد و امروز می خواهد به آن بازگردد و مذاکرات اکنون برای مشخص کردن چارچوب بازگشت به این توافق است. طرف دیگر با خروج از برجام برای خود مشکلات وموانعی برای بازگشت به آن ایجاد کرد بنابراین مذاکرات کنونی در راستای ایجاد سازوکاری به منظور برداشتن این موانع است.

سفیر کشورمان در دمشق گفت: مساله ای که برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است تداوم مقاومت است ، دشمن در جنگ تموز در سال ۲۰۰۶ م به مدت ۳۳ روز دوام آورد اما در جنگ شمشیر قدس نتوانست به این اندازه به تعرض خود علیه ملت فلسطین ادامه دهد ،بنابراین پیام ما این است که در صورت تداوم خط مشی مقاومت و نپذیرفتن تسلیم و سازش ، دشمن حتی به مدت یک روز نمی تواند به تعرض خود علیه فلسطین ادامه دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا