مدیرکل جدید بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قزوین منصوب شد

آبان 19, 1400
11 بازدید

ایسنا/قزوین رجبعلی طالقانی که پیش‌ازاین در استان‌های گیلان و خراسان جنوبی مدیرکل بنیاد مستضعفان بوده است به‌عنوان مدیرکل جدید بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی استان قزوین معرفی شد. مجتبی مولوی، مدیرکل حوزه ریاست سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی استان قزوین که امروز ۱۶ تیرماه در سالن شهدای جهاد […]

مدیرکل جدید بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قزوین منصوب شد

ایسنا/قزوین رجبعلی طالقانی که پیش‌ازاین در استان‌های گیلان و خراسان جنوبی مدیرکل بنیاد مستضعفان بوده است به‌عنوان مدیرکل جدید بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی استان قزوین معرفی شد.

مجتبی مولوی، مدیرکل حوزه ریاست سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی استان قزوین که امروز ۱۶ تیرماه در سالن شهدای جهاد کشاورزی برگزار شد، تصریح کرد: در بنیاد مستضعفان بر اساس اسناد، وظایف و تکالیف موجود یک مجموعه راهبردی طراحی کردیم که طبق آن عمل می‌کنیم، نهاد بنیان مستضعفان نهادی انقلابی و ذیل هدایت مقام معظم رهبری با راهبرد اساسی فعالیت می‌کند که مهم‌ترین وظیفه‌اش رسیدگی به محرومین جامعه است.

وی افزود: این بنیاد در حوزه اقتصادی سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی می‌کند، ترجیح می‌دهیم که همه اهداف و برنامه‌های بنیاد بر محور خدمت به جامعه محرومین باشد، این راهبرد در اسناد مختلف بنیاد موردتوجه قرارگرفته است، همچنین درجایی که راهبرد محرومیت‌زدایی را دنبال می‌کنیم بلافاصله توانمندسازی را هدف‌گذاری می‌کنیم تا محرومین منطقه بتوانند خودشان زندگیشان را اداره کنند.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان اظهار کرد: فکر می‌کنم این راهبرد در بلندمدت نتیجه خوبی بدهد، در استان قزوین نیز همین راهبرد حاکم است و از زمانی که حرکت در قزوین شروع شد راهبرد را در نظر گرفتیم، در این راهبرد الزام است که همه ظرفیت‌ها به‌کارگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: در استان قزوین اقدامات خوبی صورت گرفته، در همه استان‌ها محرومیت‌زدایی موردتوجه قرار گرفته است و با توجه به شرایط هر استان از راهبرد ویژه استفاده می‌کنیم، علاوه بر این‌ها بنیاد مستضعفان همواره در معضلات و مشکلاتی که عارض می‌شود مانند سیل، زلزله و کرونا در کمک و امدادرسانی پیش‌قدم بوده است.

مولوی تأکید کرد: تکلیف اصلی ما محرومیت‌زدایی است و همه‌جا تأکید می‌کردیم که این وظیفه ارزشمند است و باید با صداقت و بدون منت انجام دهیم، یاد گرفتیم که اقدامات را به‌عنوان صدقه جاریه انجام دهیم و آن را با منت‌گذاشتن باطل و ضایع نکنیم.

وی اظهار کرد: این وظیفه را در پیش گرفتیم و توفیقات خوبی حاصل شد، در سازمان املاک مستضعفان هم راهبرد همین است، استان قزوین استانی برخوردار است که باید بر اساس رسالت اجتماعی کمک کنیم، از دو سال گذشته که اداره کل در استان مستقر شد حرکت خوبی صورت گرفته است.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان یادآور شد: در شهرستان تاکستان پرشتاب کار را انجام می‌دهند و مستندسازی و واگذاری اسناد به مردم، به خوبی انجام می‌شود، در انجام این رسالت ارزشمند ما حدی نداریم تا جایی که می‌شود تلاش می‌کنیم و از ظرفیت دستگاه‌های مختلف بهره می‌بریم.

وی یادآور شد: ما اعتقادداریم مردم ولی‌نعمتان ما هستند، امیدواریم در حوزه محرومیت‌زدایی و فعالیت اجتماعی در استان قزوین اتفاق خوبی بیفتد. سید فخرالدین علوی کارها را سازمان‌دهی و هدف‌گذاری کرده است به‌طوری‌که استان قزوین در سال ۹۹ به‌عنوان استان ممتاز معرفی شد، درواقع با عملکرد خوبش رضایت و خشنودی مردم حاصل‌شده است و از این به بعد در استان گلستان فعالیت خود را ادامه می‌دهد و امیدواریم در آنجا نیز منشأ خدمات خوبی باشد.

مولوی خاطرنشان کرد: رجبعلی طالقانی نیز پیش‌ازاین در استان‌های گیلان و خراسان جنوبی مدیرکل بودند و تجربه خوبی در بنیاد مستضعفان دارند، اهل تعامل و تلاش و پیگیری است و انتظار داریم با همین روحیه در قزوین فعالیت و از ظرفیت و تعامل دستگاه‌ها استفاده کند؛ همچنین انتظار می‌رود در شهرستان تاکستان به‌صورت ویژه‌برنامه ریزی و فعالیت می‌کند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه از خدمات سید فخرالدین علوی تقدیر و رجبعلی طالقانی به‌عنوان مدیرکل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی استان قزوین معرفی شد.

منبع:ایسنا