محور قم – گرمسار بازگشایی شد

آذر 4, 1400
9 بازدید

ایسنا/تهران فرماندار ورامین گفت: با وجود بارش شدید باران در شهرستان ورامین، تردد در محور قم – گرمسار عادی شده و آبگرفتگی در این مسیر مهم در کمترین زمان برطرف شده است. به گزارش ایسنا – منطقه ورامین، حسین کاغذلو بعد از ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: جنوب دشت ورامین محل عبور رودخانه‌های موسوم به […]

محور قم - گرمسار بازگشایی شد

ایسنا/تهران فرماندار ورامین گفت: با وجود بارش شدید باران در شهرستان ورامین، تردد در محور قم – گرمسار عادی شده و آبگرفتگی در این مسیر مهم در کمترین زمان برطرف شده است.

به گزارش ایسنا – منطقه ورامین، حسین کاغذلو بعد از ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: جنوب دشت ورامین محل عبور رودخانه‌های موسوم به شور و شیرین و کرجی است که معمولاً در زمان بارش‌های شدید باران و ورود پساب ناشی از آب‌های سطحی شهر تهران، این رودخانه‌ها طغیان کرده و وارد معابر اصلی می‌شوند.

فرماندار ورامین افزود: ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین از دو روز قبل با فراخوان کلیه دستگاه‌های عضو و تشکیل جلسات تخصصی ستاد مدیریت بحران، پیش‌بینی‌های لازم برای مقابله با هر نوع آبگرفتگی را صورت داد و با تجربیاتی که اعضا در مواجهه به سیلاب داشتند، اقدامات پیشگیرانه انجام پذیرفت.

وی اظهار کرد: از بامداد امروز یک دستگاه بیل مکانیکی و دو دستگاه لودر با استقرار در مناطق جنوبی ورامین، اقدام به لایروبی انهار و حاشیه رودخانه شور و شیرین و کرجی کرده و تمامی نیزارهای رشد کرده در حاشیه این رودخانه پاکسازی شد تا در صورت افزایش ورودی این رودخانه‌ها، آب به محور چرمشهر وارد نشود.

کاغذلو افزود: در زیرگذر روستای طغیان از توابع بخش جوادآباد که ورودی محور قم – گرمسار محسوب می‌شود، آب گرفتگی رخ داده بود که با حضور به موقع عوامل بخشداری و سازمان آتش‌نشانی و استفاده از پمپ‌های کف کش، این آب تخلیه و مشکل برطرف شد.

انتهای پیام