محمد آذری تحت مراقبت‌های ویژه

آذر 23, 1400
10 بازدید

محمد آذری، شاعر پیشکسوت شامگاه پنج‌شنبه در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته است. محسن موسوی‌ میرکلایی – شاعر – در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت محمد آذری اظهار کرد: محمد آذری از شاعران و نویسندگان دهه ۴۰، طبق آخرین اعلام خانواده‌شان، ساعت ۸ شب پنجشنبه (۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸) به‌علت بیماری کلیوی و در […]

محمد آذری تحت مراقبت‌های ویژه

محمد آذری، شاعر پیشکسوت شامگاه پنج‌شنبه در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته است.

محسن موسوی‌ میرکلایی – شاعر – در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت محمد آذری اظهار کرد: محمد آذری از شاعران و نویسندگان دهه ۴۰، طبق آخرین اعلام خانواده‌شان، ساعت ۸ شب پنجشنبه (۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸) به‌علت بیماری کلیوی و در پی وخامت حال‌شان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان خاتم‌الانبیاء بستری شدند.

او با اشاره به فعالیت‌های این شاعر بوشهری، بیان کرد: من چون خودم کتاب‌شناسی ادبیات بوشهر را کار کرده‌ام می‌دانم که سال‌ها ساکن آبادان بوده‌اند. اولین کتاب‌شان را با عنوان «در بی پناهی» در سال ۱۳۴۶ کار کرده‌اند. می‌توانیم بگوییم ایشان جزء نسل سوم شاعران نیمایی است و دیگر کتاب‌هایی که از ایشان چاپ شده «سروده دره شقایق» در سال ۱۳۵۰، «نام تو نام باران» در سال ۱۳۸۴ و «هنوز بوی تو می‌آید» در سال ۱۳۸۹ و همچنین داستان «سبیلم» است.

موسوی‌ میرکلایی افزود: ایشان با علی باباچاهی از کودکی آشنا شدند و بعد با هم به دانشکده ادبیات رفتند. حتی کتاب اول‌شان هم در یک سال منتشر شد. ایشان حال خوبی ندارند و من می‌خواستم این خبر را بدهم چون خیلی از این شاعران خوب را داریم که در انزوا هستند.

این شاعر در پایان گفت: محمد آذری در دهه ۵۰ وقتی که معلم بودند، جلساتی را تشکیل می‌دادند که شاعران مطرح معاصر را به آبادان دعوت می‌کردند، از جمله احمد شاملو و خیلی از شاعران معاصر را برای سخنرانی و شعرخوانی به آبادان دعوت کردند که از جمله مهم‌ترین کارهای ایشان در آن زمان بود.

پی‌نوشت: موسوی میرکلایی بعدتر از درگذشت محمد آذری خبر داد.

انتهای پیام