محقق شدن تولید بذر لرستان مطابق با برنامه تدارک و تکثیر بذر

مرداد 17, 1400
26 بازدید

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از محقق شدن تولید بذر لرستان مطابق با برنامه تدارک و تکثیر بذر در استان خبر داد. اسفندیار حسنی مقدم در جلسه کمیته بذر لرستان که امروز ۱۷ مردادماه برگزار شد، اظهار کرد: برنامه تولید و تکثیر بذر استان به‌طور کامل محقق شد. وی تصریح کرد: در همین راستا […]

محقق شدن تولید بذر لرستان مطابق با برنامه تدارک و تکثیر بذر

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از محقق شدن تولید بذر لرستان مطابق با برنامه تدارک و تکثیر بذر در استان خبر داد.

اسفندیار حسنی مقدم در جلسه کمیته بذر لرستان که امروز ۱۷ مردادماه برگزار شد، اظهار کرد: برنامه تولید و تکثیر بذر استان به‌طور کامل محقق شد.

وی تصریح کرد: در همین راستا مقدار بیش از ۲۶ هزار تن انواع بذر گندم شامل ۱۹ هزار و ۵۲۶ تن بذر گندم دیم و ۶ هزار و ۵۰۹ تن بذر گندم آبی برای اقلیم‌های مختلف استان تولید شده است که علاوه بر تأمین نیاز بذر استان می‌توانیم مقداری از بذر مورد نیاز استان‌های دیگر را نیز تأمین کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: ارقام خریداری شده شامل ۱۱ رقم بذر گندم دیم و ۱۷ رقم بذر گندم آبی بوده و برای کشت پاییزه مشکلی وجود نخواهد داشت.

حسنی مقدم بر نظارت دقیق توزیع بذر و دیگر نهاده‌ها بر اساس سامانه الکترونیکی اعلام شده تأکید کرد و از همه دست‌اندرکاران و اعضای کمیته بذر استان که با وجود بروز پدیده خشکسالی نهایت دقت و تلاش را در تهیه بذر مورد نیاز استان به عمل آورده‌اند تقدیر کرد.

منبع: ايسنا