متخلف زنده گیری یک بهله شاهین در محور یاسوج- اصفهان روانه زندان شد

آذر 2, 1400
15 بازدید

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با همکاری نیروی انتظامی و یگان حفاظت پارک ملی دنا متخلف زنده گیری یک بهله شاهین در محور یاسوج- اصفهان دستگیر و روانه زندان شد . سید اسد الله هاشمی افزود: یکم آذر ماه ۱۴۰۰ با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان دنا، […]

متخلف زنده گیری یک بهله شاهین در محور یاسوج- اصفهان روانه زندان شد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با همکاری نیروی انتظامی و یگان حفاظت پارک ملی دنا متخلف زنده گیری یک بهله شاهین در محور یاسوج- اصفهان دستگیر و روانه زندان شد .

سید اسد الله هاشمی افزود: یکم آذر ماه ۱۴۰۰ با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان دنا، پاسگاه انتظامی پاتاوه و یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی دنا، متخلف زنده گیری و انتقال پرنده شکاری دستگیر و روانه زندان شد.

وی اظهارکرد: گزارش هایی داشتیم، برخی از متخلفین حیات وحش با زنده گیری پرندگان شکاری و تعبیه ماهرانه آن در خودروهای شخصی به قصد فروش در استانهای دیگر از محورهای مواصلاتی استان ما استفاده می کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برابر همین گزارش ها و کسب اطلاعات موثق، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دنا با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان دنا و پاسگاه انتظامی بخش پاتاوه در محور مواصلاتی یاسوج به اصفهان موفق می شوند خودروی حامل یک بهله شاهین را دستگیر و عمال قانون نمایند.

هاشمی خاطرنشان کرد: مامورین موفق می شوند از این خودرو، یک بهله شاهین که به طرز ماهرانه ای تعبیه شده بود را کشف و ضبط نمایند. براساس اظهارات متخلف وی  این پرنده را از یکی  از استانهای همجوار خریداری کرده و به قصد استانهای شمالی در حرکت بوده است.

وی ادامه داد: با همکاری مراجع قضایی، متخلف روانه زندان شده و خودوری وی نیز به پارکینک منتقل شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از همکاری خوب مراجع قضایی و انتظامی استان با محیط زیست به متخلفین شکار و صید هشدار داد: نظارت ها بر محورهای مواصلاتی استان بیشتر خواهد شد و این محورها  به مکانی نا امن برای متخلفین حوزه شکار و صید تبدیل خواهد شد

گفتنی است شاهین کشف شده با همکاری و هماهنگی محیط زیست استان فارس جهت تیمارداری به مرکز تیمارداری کانون سبز فارس منتقل شده است. براساس قانون جریمه حقوقی هر بهله  شاهین دو میلیارد ریال می باشد که این جدای از جریمه کیفری جرم است.

انتهای پیام