مائده برهانی: دوست دارم در اروپا بازی کنم/ دو هفته قرنطینه شدم

آذر 2, 1400
14 بازدید

کاپیتان تیم ملی والیبال بانوان ایران می‌گوید از یکی از تیم‌های حاضر در لیگ ترکیه پیشنهاد دارد اما دوست دارد که در لیگ‌های اروپایی بازی کند. به گزارش ایسنا، مائده برهانی، کاپیتان تیم ملی والیبال بانوان ایران که در تیم سامسون ترکیه بازی می‌کند به عنوان دومین پشت خط زن لیگ یک این کشور انتخاب شد. […]

مائده برهانی: دوست دارم در اروپا بازی کنم/ دو هفته قرنطینه شدم

کاپیتان تیم ملی والیبال بانوان ایران می‌گوید از یکی از تیم‌های حاضر در لیگ ترکیه پیشنهاد دارد اما دوست دارد که در لیگ‌های اروپایی بازی کند.

به گزارش ایسنا، مائده برهانی، کاپیتان تیم ملی والیبال بانوان ایران که در تیم سامسون ترکیه بازی می‌کند به عنوان دومین پشت خط زن لیگ یک این کشور انتخاب شد.

برهانی در گفت‌وگو با ایسنا در این مورد بیان کرد: تقریبا سه روز پیش بود که از طریق آنالیزور تیم خودمان و یکی از دوستانم در تیمی دیگر مطلع شدم که در هر پست ۱۰ نفر اول را معرفی می‌کنند تا مشخص شود که سرآمد لیگ امسال چه کسانی بوده و چه بازخوردهایی از آن داشتند. در پست پشت خط زن هم بعد از یک بازیکن بلغاری که کاپیتان تیم ملی جوانان کشورش است، من با ۳۴۳ امتیاز در ۷۰ ست، رتبه دوم را به دست آوردم، یعنی به صورت میانگین در هر ست پنج امتیاز را به دست آوردم.

او در این مورد افزود: این اتفاق خیلی خوبی است مخصوصا این که تیم من راهی پلی‌آف نشد و این آمار برایم خیلی ارزشمند است. علاوه بر این در رتبه سوم خانم بوسکوویچ خواهر تیانا بوسکوویچ (پشت خط زن تیم ملی صربستان)  قرار دارد. این بازیکن در تیم اول لیگ است و شرایط خیلی خوبی دارد. این که عملکرد من  بهتر از او بوده برایم دستاور بسیار ارزشمندی محسوب می‌شود. در رتبه‌های بعدی هم بازیکنان خوبی قرار دارند و با این که تیم آن‌ها از نظر رنکینگ بالاتر از تیم من بود اما در این رتبه بندی نسبت به آن‌ها جایگاه بهتری را کسب کردم که این موضوع برایم ارزشمند است.

این بازیکن در مورد وضعیت تیم خود در لیگ ترکیه گفت: در نیم فصل اول از نظر رنکینگ عنوان چهارم را به دست آوردیم و خیلی امیدوار بودیم که به پلی‌آف صعود کنیم اما متاسفانه با شروع نیم فصل دوم آسیب‌های بسیار بد و غیرمنتظره‌ای داشتیم و دو بازیکن‌مان را  از دست دادیم؛ باشگاه هم شرایط مالی مناسبی نداشت که بازیکن‌ جایگزین جذب کند بنابراین تیم ناقص شد و نتوانستیم عملکرد خوب نیم فصل اول را ادامه دهیم اما از عملکرد انفرادی خودم خیلی راضی بودم.

برهانی به پیشنهادهایی که از تیم‌های ترکیه‌ای دارد، اشاره و بیان کرد: نیم فصل اول که تمام شد از دو تیم پیشنهاد داشتم اما قبول نکردم چون آن موقع جایگاه پایین‌تری نسبت به تیم من داشتند و فکر می‌کردم با سامسون شانس پلی‌آف دارم. شاید بدشانسی باعث شد که آن تصمیم‌ را بگیرم و گرنه الان در پلی‌آف بودم و اتفاقات بهتری برایم رقم می‌خورد.

او در این مورد افزود: با یک تیم دیگر صحبت‌های خیلی کمی کرده‌ام که هنوز جدی نیست اما خودم دوست دارم در صورت امکان در کشورهای اروپایی بازی کنم. هر چند لیگ ترکیه هم خیلی خوب است اما دوست دارم لیگ‌های مختلف را تجربه کنم.

برهانی در مورد نوع نگاه بازیکنان و مربیان ترکیه به بانوان والیبالست ایران اظهار کرد: برخی از تیم‌های ترک سال گذشته که اولین سال حضورم در لیگ این کشور بود بعد از دیدن چند بازی من، به بازیکنان ایرانی روی آوردند و دیدیم که یه ماه بعد از آن مهسا صابری و مونا آشفته هم وارد لیگ شدند. امسال هم عملکرد من خیلی خوب بود و نگاه خوبی به بازیکنان ایرانی وجود دارد اما باید ببینیم که چه اتفاقاتی می‌افتد. امیدوارم که همه بازیکنان‌مان حضور در لیگی مثل ترکیه را تجربه کنند.

او با بیان این که ۲۹ اسفند ماه به ایران بازگشته است، گفت: وقتی برگشتم دو هفته خودم را قرنطینه کردم چون در هواپیما بودم و امکان ابتلا به بیماری وجود داشت اما خوشبختانه تا الان اتفاق خاصی پیش نیامده است و تمریناتم را به تازگی شروع کرده‌ام.

کاپیتان تیم ملی والیبال بانوان در پایان گفت: امیدوارم هر چه زودتر آرامش به زندگی‌های‌مان برگردد و روال عادی کار و زندگی خود را از سر بگیریم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا