لزوم استفاده از آبیاری تحت فشار در اراضی تشنه خوزستان

مرداد 17, 1400
44 بازدید

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: برای جلوگیری از هدررفت آب باید سیستم‌های آبیاری تحت فشار در انواع مختلف و به صورت نوین اجرایی شوند؛ در برخی روش‌ها تا ۷۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود. خدارحم امیری‌زاده در مراسم افتتاحیه پروژه ۱۴۲ هکتاری آبیاری تحت فشار شهرستان شادگان‌ که امروز (اول تیرماه) در دهستان […]

لزوم استفاده از آبیاری تحت فشار در اراضی تشنه خوزستان

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: برای جلوگیری از هدررفت آب باید سیستم‌های آبیاری تحت فشار در انواع مختلف و به صورت نوین اجرایی شوند؛ در برخی روش‌ها تا ۷۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

خدارحم امیری‌زاده در مراسم افتتاحیه پروژه ۱۴۲ هکتاری آبیاری تحت فشار شهرستان شادگان‌ که امروز (اول تیرماه) در دهستان دریسیه شادگان برگزار شد، اظهار کرد: پروژه آبیاری تحت فشار شادگان، الگویی برای کشاورزان استان خوزستان است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: آب، مهمترین نهاده بخش کشاورزی است و باید با استفاده صحیح، قدر ذخایر آبی را بدانیم و پروژه‌های آبیاری تحت فشار به این منظور اجرایی می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: زمین‌های زیادی در خوزستان وجود دارد که تشنه و نیازمند آب هستند و اگر بخواهیم از شیوه‌های قدیمی برای آبیاری استفاده کنیم، ذخایر آبی بسیار زیادی به هدر می‌رود.

امیری‌زاده افزود: برای جلوگیری از هدررفت آب باید سیستم‌های آبیاری تحت فشار در انواع مختلف و به صورت نوین اجرایی شوند؛ در برخی روش‌ها تا ۷۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به مصرف بسیار کم آب در روش‌های آبیاری تحت فشار، می‌توانیم سطح بیشتری را زیر کشت ببریم و شاهد افزایش بهره‌وری در اراضی کشاورزی استان خوزستان باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد: خوزستان، استانی است که حتما باید از سیستم‌های نوین آبیاری استفاده کند تا شاهد ارتقای بهره‌وری در مزارع باشیم. از همه کشاورزان دعوت می‌کنیم از این طرح‌ها و اعتبارات ملی استفاده و استقبال کنند.

امیری‌زاده گفت: در سال جاری سهمیه خوزستان در آبیاری تحت فشار، ۴ هزار هکتار است و تاکنون یک هزار و ۸۰۰ هکتار از این میزان، در حال اجرا است. امیدواریم با استقبال کشاورزان از این طرح، شاهد ارتقای سطوح آبیاری تحت فشار باشیم.

به گزارش ایسنا، امروز پروژه ۱۴۲ هکتاری آبیاری تحت فشار شهرستان شادگان ‌در دهستان دریسیه افتتاح شد.

منبع:ایسنا