قیمت خرید تضمنی گندم مشخص شد

آذر 3, 1400
15 بازدید

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: قیمت تعیین شده برای خرید گندم در سال‌جاری حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است. حمیدرضا دانش در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه طبق روال سال‌های قبل خرید تضمینی گندم در چهارمحال و بختیاری از تاریخ ۲۰ خردادماه آغاز می‌شود، اظهار […]

قیمت خرید تضمنی گندم مشخص شد

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: قیمت تعیین شده برای خرید گندم در سال‌جاری حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

حمیدرضا دانش در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه طبق روال سال‌های قبل خرید تضمینی گندم در چهارمحال و بختیاری از تاریخ ۲۰ خردادماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: قیمت تعیین شده برای خرید گندم در سال‌جاری حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: اگر کشاورزان از سال گذشته گندم تولیدی خود را نتوانسته‌اند به قیمت یک‌هزار و ۷۰۰ تومان بفروشند و اکنون این گندم در انبارهایشان موجود است، می‌توانند این گندم را با قیمت مصوب امسال به شرکت بازرگانی غله تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت گندم دیم و آبی در چهارمحال و بختیاری حدود ۵۸ هزار و ۴۰۰ هکتار است، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود از سطح زیر کشت حدود ۱۲۲ هزار تن گندم توسط کشاورزان برداشت شود.

دانش در پایان با بیان اینکه برنامه ما در سال‌جاری خرید حدود ۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان چهارمحال و بختیاری به صورت تضمینی است، گفت: در سال گذشته این استان در بحث کشت گندم سهمیه ۹۷ درصدی از برنامه محوله را محقق کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا