قیاسی: برابری جنسیتی را در فدراسیون نجات غریق و غواصی دنبال می‌کنیم

آذر 22, 1400
7 بازدید

نایب رئیس امور بانوان فدراسیون نجات غریق و غواصی با تاکید بر ظرفیت‌های این رشته در بخش بانوان گفت: باید به دور از نگاه جنسیت گرا باشیم تا بتوانیم نسبت به اهداف و برنامه‌های موردنظر در بخش بانوان حرکت رو به جلو داشته باشیم. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات […]

قیاسی: برابری جنسیتی را در فدراسیون نجات غریق و غواصی دنبال می‌کنیم

نایب رئیس امور بانوان فدراسیون نجات غریق و غواصی با تاکید بر ظرفیت‌های این رشته در بخش بانوان گفت: باید به دور از نگاه جنسیت گرا باشیم تا بتوانیم نسبت به اهداف و برنامه‌های موردنظر در بخش بانوان حرکت رو به جلو داشته باشیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی،  شادی قیاسی با تاکید بر اینکه با نگاه واقع بینانه، برنامه‌ها و فعالیت‌های بخش بانوان را دنبال خواهد کرد تا جایگاه بانوان در این فدراسیون تقویت شود، در مورد مهمترین اهداف موردنظر در این بخش توضیحاتی ارائه داد.

وی با بیان اینکه بانوان جمعیت قابل توجهی از مدرسان، منجیان و داوران آموزش دیده را به خود اختصاص می‌دهند، خاطرنشان کرد: با داشتن چنین سرمایه‌ای که از نیازهای ابتدایی برای پیگیری برنامه‌ها و اهداف است، کارهای بزرگی را در نظر گرفته‌ایم و برای انجام این کارها و در آغاز راه باید قدم های کوچکی برداشته شود.

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان با تاکید دوباره بر اینکه می‌خواهیم با برداشتن قدم‌های کوچک به اهداف بزرگ برسیم، تصریح کرد: نجات غریق و غواصی یک فدراسیون و رشته المپیکی نیست که در آن دستیابی به مدال و کاپ هدف باشد، ما در یک فدراسیون نظارتی فعال هستیم و یکی از اولویت‌های مهم‌مان هم تربیت نجات غریق، نجات جان افراد و نظارت بر اماکن است. در همه این بخش بانوان و توجه به ظرفیت های این بخش مورد تاکید است.

قیاسی که در تاریخ نجات غریق و غواصی ایران به عنوان اولین بانو ریاست یک هیات استانی (کرمانشاه) را بر عهده گرفت، ادامه داد: حمایت کامل از بانوان منجی در تمام بخش‌های نجات غریق، آموزش، غواصی، آب درمانی و… مورد تاکید است. باید برابری گرایی جنسیتی در فدراسیون حاکم باشد تا بتوانیم حرکت رو به جلویی داشته باشیم. خوشبختانه با تیم مدیریتی کار می‌کنیم که از این نگاه حمایت کامل دارند.

وی همچنین با تاکید بر مباحث آموزشی و تاثیرگذاری که در پیشبرد اهداف و برنامه ها دارند، تصریح کرد: سیستم آموزشی و همسان سازی و یکسان سازی آن یکی از اولویت‌های کاری در فدراسیون جدید به حساب می‌آید که در بخش بانوان هم اعمال می‌شود. البته که با توجه به پیشروی ثانیه‌ای علم و امکانات و شرایط داخلی، شاید همراه شدن موازی با علم روز دنیا کمی سخت باشد اما بر لزوم در اختیار داشتن همزمان تجربه و علم آکادمیک برای تربیت و داشتن مدرسین توانمند تاکید داریم.

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان همچنین بر نظم کاری و دوری از هرگونه غرض ورزی در حیطه کاری خود تاکید کرد و گفت: امروز کمبودها و ضعف‌هایی را در این رشته شاهد هستیم که البته آن را به حساب کم کاری در گذشته نمی‌گذاریم. معتقدیم افرادی که پیش از مدیریت این رشته در حوزه‌های مختلف را بر عهده داشتند، تلاش لازم را داشته‌اند اما با نگاه متفاوت و خاص خود؛ حرکت های جدید در مجموعه فدراسیون باید به گونه‌ای باشد که آنچه از نگاه ما کمبود و ضعف به حساب می‌آید، برطرف شود. قاعدتا بعد از اعمال هر تغییری مقاومت‌هایی ایجاد می‌شود اما با برنامه ریزی، اهداف خود را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.

وی بر لزوم ارتباط مستمر با هیات های استانی برای رسیدگی به فعالیت بخش بانوان تاکید کرد و گفت: برای پشت میز نشینی به فدراسیون نیامده‌ام. هر کاری لازم باشد حتی خارج از حیطه اختیاراتی که به عنوان نایب رئیس بانوان دارم، انجام می‌دهم. ممکن است در استان‌ها خواسته‌هایی مد نظر باشد که نتوانند خود پیگیر آن از ریاست هیات شوند. به همین دلیل ارتباط با هیات‌ها و پیگیری وضعیت آن‌ها از مهمترین برنامه هایم است.

قیاسی در پایان گفت: در این زمینه تمام استان‌ها در یک سطح در نظر گرفته خواهند شد نه اینکه فقط استان‌های اصلی و مرکزی مورد توجه باشند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا