قرمز شدن آخرین لکه‌های زرد نقشه کرونایی استان سمنان

مرداد 23, 1400
8 بازدید

  با قرمز و نارنجی شدن آخرین لکه‌های زرد در نقشه کرونایی استان سمنان ، رنگ نقشه استان یک دست به رنگ‌های پرخطر قرمز و نارنجی درآمد. علیرضا آشناگر استاندار سمنان در حاشیه برگزاری جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا اظهار کرد: متاسفانه ۳ شهرستان زرد ما در استان، آرادان، مهدیشهر و میامی به […]

قرمز شدن آخرین لکه‌های زرد نقشه کرونایی استان سمنان

  با قرمز و نارنجی شدن آخرین لکه‌های زرد در نقشه کرونایی استان سمنان ، رنگ نقشه استان یک دست به رنگ‌های پرخطر قرمز و نارنجی درآمد.

علیرضا آشناگر استاندار سمنان در حاشیه برگزاری جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا اظهار کرد: متاسفانه ۳ شهرستان زرد ما در استان، آرادان، مهدیشهر و میامی به دلیل افزایش سرایت بیماری به وضعیت نارنجی تغییر رنگ داده و مابقی شهرستان ها کماکان قرمز کرونایی هستند.

رئیس ستاد استانی مقابله با کروناویروس اضافه کرد: در حال حاضر سه شهرستان میامی، مهدیشهر و آرادان در استان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های گرمسار، سرخه، سمنان، دامغان و شاهرود در وضعیت قرمز کرونایی هستند که این تغییر رنگ‌ها نشان از افزایش سرایت بیماری دارد.

وی با بیان اینکه استان سمنان کماکان در سیر صعودی ابتلا به بیماری کرونا است خاطرنشان کرد: کماکان در کل کشور وضعیت بیماری روند صعودی داشته و در استان سمنان نیز متاسفانه وضعیت صعودی ابتلا به بیماری و سرایت آن کماکان ادامه دار است.

استاندار سمنان با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌ها و نقش آن در پرخطر شدن نقشه کرونایی استان و کشور افزود: باید به طور جدی اعمال محدودیت‌ها در فعالیت کسبه و بازارایان و مابقی حوزه ها انجام شود.
وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک با یک عزم‌ همگانی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه عموم مردم به حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی، شاهد کنترل بیماری و روند نزولی سرایت آن در سطح استان باشیم.
استاندار سمنان خواستار فعالیت بیش از پیش رسانه‌ها در خصوص ترغیب مردم به رعایت پروتکل‌ها و اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی حداکثری در خصوص این همه‌گیری عالمگیر شد و تصریح کرد: تاکید بر اقناع‌سازی افکار عمومی یکی از مصوبات و تاکیدات امروز ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا بود که نیاز است تا صدا و سیما و شبکه‌های تبلیغی و اجتماعی، ائمه جمعه و جماعات و هیات های مذهبی، ابعاد خطرات سرایت بیماری و وضعیت فعلی جامعه را برای عموم مردم تشریح کنند.

منبع: ايسنا