قرارداد میلیاردی لاکهید مارتین با عربستان برای فروش موشک نهایی شد

آذر 8, 1400
9 بازدید

شرکت لاکهید مارتین از پنتاگون مجوز فروش ۲.۴ میلیارد دلاری دریافت کرد تا موشک‌های رهگیر تاد در اختیار برخی از کشورها از جمله عربستان سعودی قرار دهد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز به تازگی گزارش داده بود که لاکهید مارتین در آستانه دریافت مجوز فروش تسلیحاتی است. مقام‌های عربستان سعودی و آمریکا ماه نوامبر پیشنهادهای فروش و […]

قرارداد میلیاردی لاکهید مارتین با عربستان برای فروش موشک نهایی شد

شرکت لاکهید مارتین از پنتاگون مجوز فروش ۲.۴ میلیارد دلاری دریافت کرد تا موشک‌های رهگیر تاد در اختیار برخی از کشورها از جمله عربستان سعودی قرار دهد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز به تازگی گزارش داده بود که لاکهید مارتین در آستانه دریافت مجوز فروش تسلیحاتی است.

مقام‌های عربستان سعودی و آمریکا ماه نوامبر پیشنهادهای فروش و شرایط رسمی قرارداد برای خرید چهار پرتابه تاد، موشک‌ها و تجهیزات مرتبط را به امضا رساندند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا، دولت سعودی یک میلیارد و پانصد میلیون دلار از مجموع دو میلیارد و چهارصد میلیون دلار را پرداخت خواهد کرد.

قرارداد ماه نوامبر در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به نقش سعودی‌ها در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی به امضا رسید. نمایندگان لاکهید مارتین هنوز درباره این قرارداد اظهارنظری نکرده‌اند.

لاکهید مارتین، بزرگ‌ترین شرکت تسلیحاتی آمریکا، سامانه‌های موشکی تاد را می‌سازد که برای ساقط کردن موشک‌های کوتاه‌برد و میان‌برد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام