قدردانی سخنگوی سپاه از مردم سواحل و جزایر خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان

دی 9, 1400
127 بازدید

سخنگوی سپاه رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ را نمایش اقتدار و آمادگی‌های رزمی و اراده مردم یاری سپاه دانست و تصریح کرد : این رزمایش صحنه جدید قدرت‌نمایی ملت ایران برای مقابله با تهدیدات متصور از اردوگاه دشمنان بود. به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز ؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و […]

قدردانی سخنگوی سپاه از مردم سواحل و جزایر خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان

سخنگوی سپاه رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ را نمایش اقتدار و آمادگی‌های رزمی و اراده مردم یاری سپاه دانست و تصریح کرد : این رزمایش صحنه جدید قدرت‌نمایی ملت ایران برای مقابله با تهدیدات متصور از اردوگاه دشمنان بود.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز ؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در تشریح عملکرد و برنامه‌های نیروهای سپاه و بسیج در رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۷ سپاه اظهار داشت : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اساس سناریو طراحی شده برای رزمایش پس از فراهم سازی مقدمات و پیش‌بینی ظرفیت‌های لازم از حدود ۱۵ روز قبل از آغاز رزمایش مرحله نقل و انتقال یگانها و تجهیزات به مناطق هدف‌گذاری شده به ویژه در استان‌های هرمزگان ، بوشهر ، خوزستان و سیستان و بلوچستان را آغاز و با تاکید سردار فرمانده کل سپاه علاوه بر تمرین و نمایش آمادگی های رزمی، برای مقابله با تهدیدات متصور ، برنامه های متنوع غیرنظامی خود را با هدف کمک به تامین برخی نیازهای مردم شریف، نجیب و فهیم در مناطق را نیز اجرایی کرد .

وی افزود : در این رزمایش کلیه شرایط برای یک عملیات واقعی با تهدید عملی قابل تصور از سوی دشمنان ،شبیه سازی و توسط نیروها و یگان های شرکت کننده در تمامی مراحل با موفقیت کامل اجرایی شد.

سخنگوی سپاه این رزمایش را صحنه جدیدی از قدرت‌نمایی ملت عظیم‌الشأن ایران برابر جبهه دشمنان انقلاب و میهن اسلامی را توصیف و با قدردانی از آحاد مردم عزیز سواحل و جزایر خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تصریح کرد: بازدارندگی، امنیت و آرامش در منطقه غایت و هدف اصلی رزمایش های نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و خدای بزرگ را شاکریم که نیروی انسانی و سامانه های سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته و روزآمد در تمامی حوزه‌ها و عرصه‌های دریایی ،زمینی و هوافضا به نحو مطلوب توانستند قابلیتهای اطمینان بخش و تعیین کننده خود را به رخ بدخواهان ایران عزیز بکشد.

سردار شریف حضور افسران و نیروهای رزمنده جوان ،با انگیزه ،مصمم مومن و برخوردار روحیه جهادی و معنوی در این رزمایش را در مقایسه با رزمایش‌های گذشته برجسته‌تر و نشانگر تحقق رویکرد جوان گرایانه در سیاست ها و راهبردهای سپاه دانست و خاطرنشان کرد : جوانگرایی در تمامی بخش‌های زمینی ،دریایی ، هوافضا و سازمان سایبری و نیز یگان‌های مردم پایه بسیج در سطوح فرماندهی ،مدیریت و عملیات برجسته و ترکیب موزون و باشکوهی از دوگانه تجربه و جوانی را در صحنه رزمایش به نمایش گذارد.

وی یادآور شد: این رزمایش نمایشگاه بزرگی از خلاقیت ،ابتکار و نوآوری برای تقویت و استحکام بخشی مطمئن تر به هندسه قدرت نظامی کشور بود و با پیام‌های مقتدر و معنادار خود دشمنان را از هرگونه اندیشه برای خطای محاسباتی و پیگیری آمال و آرزوهای شوم برحذر می‌دارد.

سردار شریف در ادامه با اشاره به فعالیت ها و اقدامات غیر نظامی سپاه طی زمان برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ گفت:  مجموعه‌های بهداشت و درمان سپاه از جمله بهداری رزمی نیروی زمینی و نیروی دریایی سپاه مبادرت به استقرار ۴ بیمارستان صحرایی سیار تخصصی و فوق تخصصی با رویکرد تروما و دفاع زیستی، سلامت روان و ارائه خدمات درمانی و پزشکی به مردم بومی و ساکنین جزایر قشم ،سیریک و چارک در استان هرمزگان ورزیدند.

وی افزود : بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه با استقرار بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهید سلیمانی در بخش گوری و بیمارستان سیار فوق تخصصی ۱۲۸ تختخوابی امام حسین (ع) در بخش جیجیان ، در این راستا ۳۲۱ پزشک متخصص و حرفه‌ای ،10سامانه جراحی حیات‌بخش، ۳ سامانه اتوبوس اورژانس، ۴ سامانه سیار اتوبوس دندانپزشکی ۱۵، سامانه مدیسین ،۵۲ دستگاه آمبولانس خودرویی و۶ فروند قایق آمبولانس اعزام و مستقر نمود.

سخنگوی سپاه با اشاره به حجم گسترده خدمات ارائه شده توسط بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ به مردم منطقه گفت: حجم گسترده ای از خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی شامل ویزیت ،جراحی و بستری ، پاراکلینیکی شامل رادیولوژی، سونوگرافی ،سی تی اسکن و ام آر آی خدمات پرستاری ،خدمات مشاوره ،خدمات دارویی ،خدمات بهداشتی و خدمات امدادی به مراجعین به صورت رایگان و با رعایت پروتکل‌های ابلاغیه کووید ۱۹ و بر اساس آخرین دستاوردهای اعتباربخشی بیمارستانی ملی و بین المللی در سطوح زنجیره امداد ،بهداشت ، درمان و انتقال و در لایه های مختلف ارائه شد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه همچنین ایجاد ۱۰ آب انبار  در روستای کانی و گوری ،تسطیح  یک هکتار زمین ورزشی در روستای کانی ،تعریض شانه جاده روستای گولی به طول یک کیلومتر و همچنین تسطیح جاده منتهی به اسکله روستایی کانی به طول ۸۰۰ متر را از اقدامات معاونت مهندسی رزمی و پدافند غیر عامل نیروی زمینی سپاه در حوزه محرومیت زدایی طی برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ در جزیره قشم دانست.

سردار شریف همچنین با اشاره به اقدامات نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درجنوب کشور در شرق و غرب استان هرمزگان گفت: به  همت نیروی دریایی سپاه دو واحد بیمارستان صحرایی با تمام امکانات و تجهیزات تخصصی در شهرستان‌های بندر سیریک و بندر چارک در هرمزگان برپا شد.

وی افزود: این بیمارستانها در بخش‌های اورژانس ،رادیولوژی ،کودکان، چشم‌پزشکی، داخلی، زنان، دامپزشکی ، سونوگرافی و داروخانه به صورت یک واحد بیمارستانی کامل در هر نقطه ، به ارائه خدمات رایگان پرداختند.

سردار شریف گفت : توزیع ۵ هزار بسته معیشتی و ۵۰۰ بسته کمک تحصیلی بین خانواده های کم برخوردار در اروندکنار از دیگر خدمات نیروی دریایی سپاه طی برگزاری رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ بوده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,