فوجیتسو ژاپن و ریکن دومین کامپیوتر کوانتومی را توسعه دادند

فوجیتسو ژاپن و ریکن دومین کامپیوتر کوانتومی را توسعه دادند
مهر 15, 1402
33 بازدید

  به گزارش خبر اول و به نقل از رویترز توکیو، 5 اکتبر (رویترز) – فوجیتسو (6702.T) و موسسه تحقیقاتی Riken روز پنجشنبه از توسعه موفقیت‌آمیز دومین کامپیوتر کوانتومی ژاپن به عنوان بخشی از تلاش‌های تحقیقاتی در سراسر جهان برای عملی کردن فناوری نوپا خبر دادند. کامپیوتر کوانتومی 64 کیوبیتی فوجیتسو و Riken تحت حمایت […]

A logo of Fujitsu is pictured at CEATEC JAPAN 2016 in Chiba

 

به گزارش خبر اول و به نقل از رویترز توکیو، 5 اکتبر (رویترز) – فوجیتسو (6702.T) و موسسه تحقیقاتی Riken روز پنجشنبه از توسعه موفقیت‌آمیز دومین کامپیوتر کوانتومی ژاپن به عنوان بخشی از تلاش‌های تحقیقاتی در سراسر جهان برای عملی کردن فناوری نوپا خبر دادند.

کامپیوتر کوانتومی 64 کیوبیتی فوجیتسو و Riken تحت حمایت دولتی با یک شبیه ساز کامپیوتری کوانتومی 40 کیوبیتی ادغام خواهد شد، زیرا محققان تلاش می کنند تا خطاهایی را که از ارائه نتایج دقیق چنین سیستم هایی جلوگیری می کند، حذف کنند.

شینتارو ساتو، رئیس آزمایشگاه کوانتومی فوجیتسو به خبرنگاران گفت: “این یک گام اول یا دوم است، ما هنوز راه زیادی در پیش داریم.”

دولت‌ها و شرکت‌هایی از جمله IBM (IBM.N) و Alphabet (GOOGL.O) سرمایه‌ای را برای تحقیقات رایانه‌های کوانتومی سرمایه‌گذاری می‌کنند که نوید تبدیل شدن به میلیون‌ها برابر سریع‌تر از سریع‌ترین ابررایانه‌ها را دارند.

IBM سال گذشته یک کامپیوتر کوانتومی 433 کیوبیتی راه اندازی کرد. کیوبیت ها یا بیت های کوانتومی، اندازه گیری قدرت کامپیوترهای کوانتومی هستند که از مکانیک کوانتومی استفاده می کنند.

چین، ایالات متحده و دموکراسی‌های صنعتی متحدانش در رقابتی برای پیشتازی در فناوری پیشرفته از جمله محاسبات کوانتومی هستند و جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش است تا مانع از سرمایه‌گذاری آمریکا در تلاش‌های چین برای توسعه این فناوری شود.