فوت یک خانم یاسوجی در پی انفجار چاه فاضلاب خانگی

مرداد 25, 1400
101 بازدید

رئیس اورژانس ۱۱۵ استان کهگیلویه و بویراحمد از فوت یک خانم در پی انفجار چاه فاضلاب خانگی در روز پنجشنبه خبرداد. “جهانبخش وحدت نژاد” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: در پی تماس یکی از شهروندان در ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه روز پنجشنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ با مرکز پیام اورژانس و […]

فوت یک خانم یاسوجی در پی انفجار چاه فاضلاب خانگی

رئیس اورژانس ۱۱۵ استان کهگیلویه و بویراحمد از فوت یک خانم در پی انفجار چاه فاضلاب خانگی در روز پنجشنبه خبرداد.

“جهانبخش وحدت نژاد” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: در پی تماس یکی از شهروندان در ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه روز پنجشنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ با مرکز پیام اورژانس و اعلام انفجار چاه فاضلابی در منطقه نجف آباد یاسوج یک اکیپ از نیروهای اورژانس به محل اعزام شدند.

وی اظهارکرد: بعلت شدت موج انفجار یک خانم ۳۳ ساله جان خود را از دست داد.

هاشم یوسفی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی یاسوج در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت: متاسفانه باور غلطی در بین مردم ایجاد شده که برای نشست چاه فاضلاب از سنگ آهک استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به انفجار فاضلاب خانگی هفته گذشته در شهر مادوان و حادثه عصر امروز نجف‌آباد که منجر به فوت خانم ۳۳ ساله شد، افزود: عامل هر دو انفجار انداختن سنگ آهک درون چاه فاضلاب خانگی بوده است، سنگ آهک با آب گاز و حرارت ایجاد می‌کند و چاه مستعد انفجار می‌شود. به شهروندان توصیه می‌کنیم برای سلامتی خود و خانواده این موارد را رعایت کنند.

یوسفی اظهار کرد: مردم ناخواسته مواد قابل اشتعال یا سریع‌ الاشتعال مانند بنزین، تینر و پسماند هر چیزی که استفاده می‌کنند درون چاه می‌اندازند، چاه به دلیل داشتن گاز آمونیاک، متان و سولفید هیدروژن مستعد انفجار است و با کوچکترین جرقه‌ای انفجار رخ می‌دهد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی یاسوج بیان کرد: مردم از انداختن سنگ آهک و یا هر نوع مواد قابل اشتعال به چاه فاضلاب خانگی که منجر به ایجاد گاز، حرارت و انفجار در چاه می‌شود، خودداری کنند.

منبع:ایسنا