فواید تولید و چاپ لیوان کاغذی چیست؟

فواید تولید و چاپ لیوان کاغذی چیست؟
آبان 4, 1402
81 بازدید

در سال‌های اخیر آمار استفاده از ظروف یک بار مصرف افزایش یافته و تقاضا برای این نوع ظروف بالا رفته است. در ابتدا بازار ظروف یک بار مصرف به ظروف پلاستیکی محدود می‌شدند و بعد از مدتی ظروف یک بار مصرف کاغذی وارد بازار شد و به واسطه مزایای بیشماری که داشت، جای ظروف پلاستیکی […]

در سال‌های اخیر آمار استفاده از ظروف یک بار مصرف افزایش یافته و تقاضا برای این نوع ظروف بالا رفته است. در ابتدا بازار ظروف یک بار مصرف به ظروف پلاستیکی محدود می‌شدند و بعد از مدتی ظروف یک بار مصرف کاغذی وارد بازار شد و به واسطه مزایای بیشماری که داشت، جای ظروف پلاستیکی را گرفت. از بین ظروف یک بار مصرف کاغذی، لیوان‌های یکبار مصرف کاغذی بیشترین کاربرد و بهترین بازار تولید را به خود اختصاص داد. به طبع تقاضا برای این ظروف بالا بوده و تولید آن هم بیشتر است. در این مقاله به بررسی فواید تولید و چاپ لیوان های یک‌بار مصرف کاغذی می‌پردازیم.

لیوان کاغذی ساحل جنوب

لیوان کاغذی چیست؟

لیوان کاغذی، یک لیوان یک‌بار مصرف است که ماده اصلی برای ساخت آن یک نوع کاغذ ضد آب می‌باشد. اصلی‌تری کاربرد این نوع لیوان سرو نوشیدنی است اما خلاقیت تولیدکنندگان در تولید انواع شکل‌ها و اندازه‌های این لیوان سبب شده است که این لیوان‌ها در موارد دیگری مانند سرو میان‌ وعده‌ها و غذاها هم کاربرد داشته باشند.

لیوان های کاغذی چه مزایایی دارند؟

با توجه به محبوبیت لیوان‌های کاغذی استفاده روزافزون از این ظروف بیشتر شده است، حتما می‌دانید که این ظروف مزایای زیادی نسبت به نوع دیگر موجود در بازار دارند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای لیوان کاغذی اشاره می‌کنیم.

  • سازگاری با محیط زیست
  • قابل بازیافت بودن
  • زیست تجزیه پذیر
  • تنوع بالا
  • ایمنی و قابل اعتماد بودن برای سلامتی
  • سبک وزن و قابل حمل

چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی

چاپ لیوان کاغذی چطور رونق یافت

با گسترش روزافزون استفاده از لیوان‌های کاغذی و بالا رفتن تقاضا، افراد زیادی به تولید این لیوان‌ها روی آورده‌اند. همچنین عده زیادی در شروف شروع این شغل هستند. تولید و چاپ انواع لیوان کاغذی مزایا و فواید زیادی دارد. با توجه به اینکه لیوان‌های کاغذی از جمله کالاهای مصرفی هستند و افراد بارها و بارها اقدام به خرید آن‌ها می‌کنند، تولید این لیوان‌ها همواره بازار خوب و به طبع سود خوبی دارد.

چاپ لیوان کاغذی به شکل تبلیغاتی، فرصتی مناسب برای نشان دادن نام تجاری کسب و کار شما در مکان های مثل همایش های و سمینارها می باشد. شما با چاپ یک طرح تبلیغاتی بر روی فنجان کاغذی، می توانید بهترین راه برای برقراری ارتباط با جامعه محلی و بازاریابی را ایجاد نمایید.

از این گذشته لیوان‌های کاغذی جزء ظروف یک بار مصرف دوستدار طبیعت هستند. به این ترتیب دیدگاه رسانه‌های جمعی و عموم مردم در خصوص این کالا، دیدگاه مثبتی است. به عبارتی می‌توانید با خیال راحت اقدام به تولید این کالا کنید و مطمئن باشید که برخلاف صنعت تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی لطمه ای به کار شما وارد نخواهد شد. در ادامه انواع مزایا و فواید چاپ لیوان‌های کاغذی را بررسی می‌کنیم.

مزایای چاپ لیوان کاغذی

تقاضای زیاد

همانطور که گفتیم تقاضا برای این نوع از ظروف یک بار مصرف بالا بوده و افراد زیادی تمایل دارند که از این نوع از ظروف برای مصارف مختلف استفاده کنند. بنابراین لیوان کاغذی بازار خوبی داشته و طیف وسیعی از مشاغل از آن استفاده می‌کنند.اصلی‌ترین کاربرد لیوان‌های کاغذی در کافه‌ها برای سرو قهوه و نوشیدنی به خصوص در سفارش‌های بیرون‌بر است.

تولید لیوان کاغذی

علاوه بر آن شما می‌توانید این لیوان‌های یکبار مصرف کاغذی را در مکان‌های عمومی مانند بیمارستان‌ها، ادارات، ورزشگاه‌ها و هر مکانی که آب خنک یا قهوه و چای سرو می‌شود ببینید. همچنین سالن‌های سینما، فست‌فودها، بستنی‌فروش‌ها و اغذیه‌فروش‌ها هم از این لیوان برای سرویس‌دهی به مشتریان خود استفاده می‌کنند. از این گذشته بسیاری از افراد برای برگزاری مراسم‌ و مهمانی‌های خود و سرو انواع نوشیدنی برای تعداد زیاد مهمان‌ها ترجیح می‌دهند که از لیوان‌های کاغذی استفاده کنند. به این ترتیب فروشگاه‌هایی که ظروف یکبار مصرف می‌فروشند، این ظروف را در اختیار افراد قرار می‌دهند. همچنین در ایونت‌ها و مناسبت‌های مختلف تقاضا برای خرید این لیوان‌ها بالا می‌رود.

یک کالای دوستدار محیط زیست

این لیوان‌ها دوستدار محیط زیست بوده و زیست تخریب‌پذیر هستند. به این ترتیب خیلی زودتر از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی تجزیه شده و آسیب کمتری به محیط زیست می‌زنند. این لیوان‌ها یکی از کالاهای مصرفی بوده که افراد مرتب اقدام به خرید آن‌ها می‌کنند. به این ترتیب بازار فروش این لیوا‌ن‌ها همواره وجود داشته و تقاضا برای تولید بالا است.

امکان تولید انواع مختلف کالا با یک دستگاه

یکی دیگر از مزایای تولید و چاپ لیوان کاغذی این است که شما می‌توانید با دستگاه مربوطه اقدام به تولید انواع دیگر ظروف مانند لیوان‌های یک بار مصرف آلومینیومی یا پلاستیکی و حتی گیاهی دوستدار طبیعت بکنید. به این ترتیب بازار کار شما تا اندازه زیادی گسترده‌تر می‌شود.

امکان گسترش کار

لیوان‌های کاغذی پتانسیل زیادی برای گسترش دارند به طوری که با اضافه کردن سرویس چاپ به خدمات خود می‌توانید امکان تولید لیوان‌های کاغذی تبلیغاتی را هم به کارتان اضافه کنید. بسیاری از کسب و کارها و شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که با لیوان‌های یک بار مصرف مخصوص به کسب و کار خودشان که به برند تجاری آن‌ها مزین شده است، از مراجعین یا کارمندانشان پذیرایی کنند.

همچنین امکان چاپ روی لیوان‌ها این امکان را به شما می‌دهد که لیوان‌ها را با طرح و رنگ‌های متنوع تولید وعرضه کنید و به این ترتیب تنوع بیشتری در محصولات‌تان داشته باشید. زمانی که مشتری متوجه شود شما سرویس‌های متنوعی ارائه داده و تنوع خوبی را فراهم می کنید، شما را به عنوان یک تولید کننده حرفه‌ای شناخته و دوباره از شما خرید می کنند.

گسترش فرهنگ استفاده از ظروف یک بار مصرف

همانطور که گفتیم لیوان‌های کاغذی به خاطر مزایای متعددی که دارند راحتی مصرف کننده را تامین می‌کنند. این لیوان‌ها ضد نشتی بوده و مایعات را برای مدت طولانی در خود نگه می‌دارند. همچنین ساختار منسجی داشته و حتی در صورت استفاده از مایعات گرم، تغییر شکل نداده و در دست نگه داشتن آن‌ها آسان است. با وجود تنوع شکل و مدل‌های مختلف این لیوان‌ها از جمله نوع دوجداره و دردار، استفاه از آن‌ها در حین حرکت هم ساده بوده و کاربران می‌توانند در مدت طولانی لیوان ها را در دست بگیرند.

تمام این موارد باعث می‌شود که کاربر تمایل بیشتری به استفاده از لیوان‌های یک بار مصرف داشته و فرهنگ استفاده از این ظروف گسترده‌تر شود. با استفاده از لیوان‌های کاغذی از شیوع بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری شده و افراد می‌توانند در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنند.

سود تولید لیوان های کاغذی

سود تولید این لیوان‌ها به موارد مختلفی مانند ظرفیت دستگاه تولید لیوان کاغذی، سرعت آن و میزان ساعات کاری شما بستگی دارد. همچنین لازم است که سرمایه‌ای را به بازاریابی و پیدا کردن مشتری اختصاص بدهید تا همواره مشتریان خوبی برای کسب و کارتان داشته باشید.

این روزها به دلیل نوسانات قیمت دلار، قیمت بسیاری از کالاها از جمله قیمت کاغذ، قیمت لیوان کاغذی نیز بسته به نوع و کیفیت کاغذی که در تولید لیوان کاغذی استفاده می شود در بازار متغیر شده است. با این وجود بسیاری از شرکت ها و کارخانه های معتبر تولید کننده این ظروف سعی کردند با قیمت های مناسب این محصولات را در بازار عرضه نمایند.

منبع : https://sj-cup.ir/printing-paper-cup