فقدان طائرپور ضربه سنگینی است

مهر 7, 1400
131 بازدید

سیدمجید پوراحمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر روز چهارشنبه 7 مهر با خانواده زنده یاد فرشته طائرپور سینماگر پیشکسوت دیدار و ابراز همدردی کرد.   به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر؛ در این دیدار که با حضور غزل شاکری، فرزند و منوچهر شاهسواری همسر این هنرمند پیشکسوت در صندوق اعتباری هنر […]

فقدان طائرپور ضربه سنگینی است

سیدمجید پوراحمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر روز چهارشنبه 7 مهر با خانواده زنده یاد فرشته طائرپور سینماگر پیشکسوت دیدار و ابراز همدردی کرد.

  به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر؛ در این دیدار که با حضور غزل شاکری، فرزند و منوچهر شاهسواری همسر این هنرمند پیشکسوت در صندوق اعتباری هنر برگزار شد، پوراحمدی با گرامیداشت یاد و خاطره این سینماگر گرانقدر گفت: زنده یاد طائرپور از هنرمندان شریف، پرتلاش و خستگی ناپذیری بود که همواره دغدغه دفاع از حقوق اهالی سینما را داشت. مطمئناً فقدان این هنرمند دلسوز و مدافع پرتلاش، ضربه ای سنگین بر پیکره سینمای ایران بود.
 
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنرخاطر نشان کرد: زنده‌یاد طائرپور در حوزه سینمای کودک و نوجوان، سینمای اجتماعی و فعالیت های صنفی اقدامات شایانی را انجام داد که دستاوردهای ایشان می تواند الگویی برای نسل جوان سینماگر کشور باشد. گردآوری خاطرات و تجربیات زنده یاد طائرپور اقدام مهمی است که از سوی خانواده ایشان می تواند پیگیری شود.
 
پوراحمدی با ابراز تأسف از درگذشت چهره های فرهنگی و هنری در دوران شیوع کرونا گفت: زنده یاد طائرپور تا آخرین روزهای زندگی برای واکسیناسیون هنرمندان تلاش کرد. امیدوارم با تکمیل چرخه واکسیناسیون دیگر شاهد از دست دادن هموطنان در اثر این بیماری نباشیم.
 
مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در خصوص پیگیری دغدغه های صنفی این هنرمند قول مساعد داد و عنوان کرد: صندوق اعتباری هنر در کنار صنوف فرهنگی و هنری پیگیرپیشنهادات و نقطه نظرات آنهاست.
 
فرشته طائرپور تهیه کننده و از فیلم‌نامه نویسان سینمای ایران صبح 26مردادماه، به دلیل ابتلا به کرونا در سن ۶۹ سالگی از دنیا رفت.
منبع: ايسنا